StoryEditorAktualności

Lemken przejmuje afrykańskiego producenta siewników!

W najbliższych miesiącach firma Lemken planuje zakończyć proces przejęcia południowoafrykańskiego specjalisty od siewników - spółki Equalizer. Skąd taka decyzja?
05.01.2023., 17:00h

Ekspansja firmy Lemken na nowe rynki

Firmy Lemken i Equalizer zawarły już umowę określającą warunki przejęcia. Gama produktów afrykańskiego producenta opiera się głównie na siewnikach przeznaczonych do pracy w technologiach uproszczonych i bezorkowych. Firma Equalizer oferuje siewniki precyzyjne o dużych szerokościach roboczych (do 36 rzędów), a także siewniki rzędowe o szerokości roboczej do 24 m. Tym samym zarząd firmy Lemken upatruje możliwość poszerzenia własnego porfolio produktów o nowe rozwiązania, a także rozszerzenia obecnych rynków zbytu.

Rozszerzenie oferty Lemken

Dyrektor generalny firmy Lemken Anthony van der Ley uważa, że portfolio Equalizer doskonale uzupełnia segment siewników Lemken i jest dobrym punktem startowym dla dalszego wzrostu.

- Nasze portfele produktów nie pokrywają się. Equalizer oferuje rozwiązania dla klientów i rynków, których Lemken nie był w stanie obsłużyć do tej pory. Z punktu widzenia naszej strategii wzrostu, maszyny marki Equalizer wypełniają aktualną lukę w naszym asortymencie - powiedział Anthony van der Ley.

image

Od lewej: Prezes firmy Lemken Anthony van der Ley, właściciel Nicola Lemken i dyrektor zarządzający Equalizer Gideon Schreuder po podpisaniu umowy. 

FOTO: firmowe

Rodzinny biznes w Afryce

Equalizer, który również jest firmą rodzinną, został założony w Kapsztadzie w 2000 roku i obecnie zatrudnia 180 osób. Firma obsługuje nie tylko rynek południowoafrykański, gdzie jest liderem w dziedzinie siewu precyzyjnego, ale także Australię, czyli swój główny kierunek eksportowy.

- Widzimy duży potencjał do rozwoju nowych produktów wspólnie z firmą Lemken i cieszymy się na naszą przyszłą współpracę. Jednocześnie jesteśmy dumni, że ta umowa potwierdza sukces i ciężką pracę całego zespołu Equalizer i naszych lokalnych dealerów w ciągu ostatnich 22 lat - powiedział Gideon Schreuder, założyciel i dyrektor zarządzający Equalizer, podkreślając, że Equalizer będzie nadal wspierać swoich klientów jako niezawodny partner.

Plany na przyszłość

Firma Lemken jest zdecydowana dotrzymać tej obietnicy i chce wspólnie z Equalizer rozbudować zakład w RPA. Pierwszym wspólnym projektem w 2023 roku będzie rozbudowa działu części zamiennych. Equalizer będzie nadal działał jako niezależna spółka kierowana przez obecny zarząd. Zachowana zostanie również nazwa marki. Na swoich stanowiskach pozostaną również dotychczasowi pracownicy.

opr. ap

fot. firmowe

24. maj 2024 02:00