StoryEditor

Lemken coraz mocniejszy w pielęgnacji upraw

Rozwiązania związane z pielęgnacją upraw teraz pod marką Lemken i w kolorze Lemken blue i przyszłościowe prowadzenie maszyn wspomagane kamerą.
10.09.2023., 11:00h

Pięć lat temu firma Lemken, specjalista w dziedzinie maszyn rolniczych, przejęła holenderską firmę Machinefabriek Steketee B.V., rozszerzając swoją ofertę produktów do pielęgnacji upraw o narzędzia do mechanicznego zwalczania chwastów i przyszłościowe prowadzenie maszyn wspomagane kamerą. Pełna integracja działalności w zakresie pielęgnacji upraw zostanie zakończona do listopada 2023 roku. Wtedy Steketee stanie się firmą Lemken, a maszyny Steketee będą dostarczane w kolorze niebieskim marki Lemken zamiast czerwonego Steketee. Ta strategiczna decyzja stanowi kamień milowy w rozwoju obu firm i oferuje obiecujące możliwości przyszłego wzrostu i innowacji.

Więcej zaawansowanych rozwiązań

W 2018 r. wspólnym celem była rozbudowa zakładu w Stadaan‘t Haringvliet w Holandii i zwiększenie mocy produkcyjnych. Dokonano tego dzięki wykwalifikowanej i doświadczonej załodze Steketee, która liczy 50 pracowników. Od momentu przejęcia Steketee firma Lemken intensywnie pracowała, aby zmaksymalizować współpracę między obiema organizacjami. Lemken podkreśla, że integracja zespołów, procesów i technologii była udana i już zaowocowała zwiększoną innowacyjnością i szerszym zakresem oferowanych usług. Jest to szczególnie widoczne w obszarze sprzedaży, szkoleń i obsługi posprzedażnej.

image

Portfolio maszyn do mechanicznego zwalczania chwastów i chemicznej ochrony upraw będzie stale dostosowywane i rozszerzane.

FOTO: Lemken

Wzbogacenie oferty produktów

Pełna integracja Steketee z rodziną Lemken to ważny krok, który wzmacnia pozycję firmy w branży i będzie miał istotny wpływ na wzbogacenie produktów. W 2024 r. planowany jest rozwój nowych rynków w Europie i za granicą. – Jesteśmy dumni, że możemy połączyć nasze zasoby, aby jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby rolników. Klienci Steketee odniosą ogromne korzyści z tej integracji, ponieważ będą mieli dostęp do rozszerzonej gamy rozwiązań opartych na rozległej wiedzy i doświadczeniu obu firm – wyjaśnia Yves Desjardins, szef sprzedaży.

Sprzedaż wzrosła o 300%

Kolejnym, planowanym krokiem jest zwiększenie mocy produkcyjnych. Produkcja w Dinteloord, około 30 kilometrów od obecnej lokalizacji, ruszy w listopadzie, aby sprostać rosnącemu popytowi, ponieważ w ostatnich latach sprzedaż potroiła się. Można się spodziewać, że obecny zespół 60 pracowników zostanie podwojony w nadchodzących latach, a Dinteloord stanie się Centrum Kompetencji Lemken CropCare. W ramach tych zmian portfolio maszyn do mechanicznego zwalczania chwastów i chemicznej ochrony upraw będzie stale dostosowywane i rozszerzane. Sterowanie kamerą IC-Light+, SprayHub i SprayKit do opryskiwania pasmowego w chemicznej ochronie upraw oraz brona Lemken Thulit do mechanicznego zwalczania chwastów to dwie innowacje, które Steketee i Lemken zaprezentowały już w 2023 roku.

Solidny partner

Ale to nie koniec planowania strategicznego. Lemken chce wspierać rolników i usługodawców jako ich "partner w rolnictwie następnego poziomu" oraz jako uznany gracz w zakresie nowoczesnej i innowacyjnej pielęgnacji upraw w rolnictwie, ogrodnictwie, a także uprawach specjalnych.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Lemken

19. maj 2024 13:07