StoryEditor

Lemken: coraz inteligentniejsze zwalczanie chwastów

Dzięki nowoczesnym systemom kamer, motyki Steketee mogą być precyzyjniej prowadzone podczas mechanicznego zwalczania chwastów.

20.11.2022., 07:00h

Nowe funkcje poprawiają sterowanie i tym samym wykrywanie rzędów w maszynach prowadzonych przez drugą kamerę. W tych nowoczesnych rozwiązaniach z motykami nowy tryb Combi Cam jest automatycznie aktywowany fabrycznie, generuje nałożony obraz z obu kamer. Dzięki temu system korzysta z dwukrotnie większej ilości informacji wizualnych, co zapewnia bardziej precyzyjne wykrywanie rzędów. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza w niejednorodnych uprawach. Stanowi to zauważalne odciążenie dla kierowców, ponieważ nie jest już konieczne ręczne przełączanie między dwoma kamerami. Oczywiście nadal możliwe jest wybranie tylko jednej kamery z dobrym widokiem, na przykład jeśli druga kamera znajduje się poza granicami pola.

Automatyczne sterowanie

Alternatywnie można aktywować tryb AutoSwitch Cam. W tym trybie maszyna jest automatycznie sterowana przez kamerę, która daje najlepszy obraz. System przełącza się, gdy jakość obrazu spadnie poniżej ustalonego progu. Zapewnia to precyzyjne prowadzenie rzędów aż do następnego nawrotu. Funkcje Combi Cam i AutoSwitch Cam są dostępne również dla poprzednich wersji maszyn Steketee Lemken przez aktualizację oprogramowania.

opr. Jan Józefowicz

13. czerwiec 2024 21:51