StoryEditor

Ładowarki Mecalac wkraczają na rynek rolniczy

Firma Mecalac znana jest głównie z produkcji maszyn do prac miejskich, nie stanęło to jednak na przeszkodzie by producent ładowarek stworzył aż 6 modeli przeznaczonych dla rolnictwa. Działalność ta jest również następstwem przejęcia w 2019 r. produkcji ładowarek wytwarzanych wcześniej przez firmę Pichon.

Dla Mecalac decyzja o wejściu na ten rynek była podyktowana rosnącym popytem na małe, wszechstronne ładowarki przegubowe w sektorze rolniczym. Niewielkie rozmiary maszyn mają stanowić kompromis między zwrotnością, a maksymalnym udźwigiem.

image
FOTO: firmowe

6 nowych ładowarek

Nowe modele skrojone  do pracy w gospodarstwie to:

•  MCL2

Szerokość maszyny wynosi zaledwie 104 cm, sprawia to, że ładowarka wciśnie się prawie wszędzie. Ma sprawdzić się szczególnie dobrze w starszej architekturze, gdzie układ pomieszczeń nie był projektowany pod jakiekolwiek maszyny rolnicze.

•  MCL4 i MCL6

Napędzane silnikami o mocy odpowiednio 25 KM i 50 KM, MCL4 i MCL6 są również  przystosowane do prac rolniczych. Ich długie wysięgniki umożliwiają ładowarką osiąganie dużych wysokości, szczególnie przydatne przy układaniu bel słomy itp.

•  MCL4+ i MCL6+

„+” przy nazwie modelu oznacza, że ładowarkę wyposażono w krótsze ramię, zabieg ten zwiększa maksymalne obciążenie wywracające – przydatne w branży budowlanej.

•  MCL8

Najmocniejsza wersja ładowarki  MCL. Mocny silnik ma pozwolić na pracę we wszystkich warunkach terenowych.

image
FOTO: firmowe

Różne wersje wyposażenia

Wszystkie maszyny są dostępne w 3 wersjach: kabina, zadaszenie, zadaszenie ze składanym dachem dla dostępu do budynków o ograniczonej wysokości. Ładowarki zaprojektowano tak, aby można je było wyposażyć w szeroką gamę osprzętu:  łyżki i widły chwytakowe, widły do palet, kruszarki itp.

 opr. Bartłomiej Dróżdż

22. lipiec 2024 15:38