StoryEditor

Kverneland i Kubota wchodzą na rynek pielników mechanicznych

Grupa Kverneland nabyła 100% udziałów w firmie BC Technique S.A.S. (Francja), która dystrybuuje je pod marką Phenix Agrosystem.

01.02.2023., 11:49h

Phenix Agrosystem produkuje kultywatory międzyrzędowe, pielniki rotacyjne, interfejsy prowadzące i brony zębowe. Kverneland informuje, że oferowane rozwiązania bardzo dobrze komponują się z ideą zrównoważonego rolnictwa i umożliwią klientom osiąganie wydajnej, dokładnej i spójnej uprawy oraz bieżącej kontroli zachwaszczenia.

Sprzęt w sieci dystrybucyjnej marek Kverneland i Kubota

Phenix Agrosystem wzmacnia strategiczne zaangażowanie Kverneland Group i Kuboty w dostarczaniu zrównoważonych metod uprawy roli. Kverneland widzi synergię w łączeniu nowych produktów i rozwiązań obu firm, a tym samym również cenne korzyści dla partnerów dystrybucyjnych i rolników. Firmy podkreślają, że partnerzy dystrybucyjni i klienci Phenix Agrosystem mogą liczyć na kontynuację dystrybucji i będą wprowadzane równolegle do sieci dystrybucyjnych firmy Kverneland i Kubota.

Zaawansowane rozwiązania

Trzeba dodać, że firma BCT jest światowym pionierem w rozwoju i produkcji zaawansowanych rozwiązań mechanicznego pielenia z wiodącą pozycją we Francji. Firma jest silna zwłaszcza w segmencie high-end i rozszerza swoją działalność o pełną gamę sprzętu: kultywatory międzyrzędowe, brony zębowe i pielniki rotacyjne.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Kverneland Group

18. maj 2024 14:23