StoryEditorNOWOŚCI NA RYNKU

Kultywator Kuhn Prolander rośnie na szerokość!

Seria kultywatorów Prolander marki Kuhn zyskuje 3 najszersze modele, z których największy ma aż 14 metrów!

14.09.2022., 14:26h
ajaj

Coraz szerszy kultywator Prolander

Kuhn rozszerza serię kultywatorów z zębami sprężynowymi Prolander o modele o szerokościach roboczych 9, 12 i 14 m. Odstęp między pięcioma rzędami zębów, zwiększający się w miarę przesuwania się ku tyłowi kultywatora, ma ułatwiać przechodzenie materiału organicznego.

To z kolei ogranicza powstawanie zatorów resztek pożniwnych. Nie tylko duża przepustowość, ale także solidny prześwit pod ramą wynoszący 60 cm, to mniejszy opór stawiany przez narzędzie uprawowe.

Prolander z dwoma rodzajami zębów do wyboru

Kultywatory Prolander są dostępne z dwoma wersjami zębów, które sprawdzą się w różnych zastosowaniach. W przygotowaniu gleby do siewu sprawdzą się zęby w rozmiarze 70 × 12 mm, których wibracje dobrze rozluźnią glebę.

Natomiast do podcięcia ścierniska i prac podorywkowych przeznaczone są zęby 90 × 13 mm. Mogą być wyposażone w lemiesze odwracające o szerokości 60 mm lub szeroką na 200 mm gęsiostopę (w opcji jest wersja wzmocniona). Jako doposażenie opcjonalne możemy wybrać włókę, listwy wyrównujące, zagarniacze oraz podwójny wał.

Budowa segmentowa kultywatora Kuhn

Kuhn zapewnia, że Prolander dobrze kopiuje nierówności terenu, dzięki temu, że cała szerokość robocza podzielona jest na poszczególne segmenty. Zapewnia to również wygodne składanie nawet najszerszych modeli.

21. maj 2024 05:37