StoryEditorNowości Agro Show

Joskin zaprezentuje największy rozrzutnik w portfolio - Ferti-Space2 Horizon

Na tegorocznych targach Agro Show firma Joskin zaprezentuje największy w swoim portfolio rozrzutnik obornika: Ferti-Space2 Horizon. W co będzie wyposażony?

Firma Joskin jest specjalistą w produkcji wozów asenizacyjnych,nie można jednak zapomnieć, że w ofercie ma również wiele innych ciekawych maszyn. Jedną z nich jest rozrzutnik Ferti-Space2 Horizon Ten model jest największym z całej serii, a będziemy go mogli podziwiać podczas tegorocznych targów Agro-Show

Rozrzutniki z adapterami pionowymi i poziomymi obejmują sześć modeli o ładowności w zakresie 8 - 28 m3 i mogą być wyposażone w jedną, dwiema lub trzema osiami.

Jak wygląda konstrukcja rozrzutnika Joskin?

Ładowność maszyny wynosi aż 28 ton. Wewnętrzna długość skrzyni liczona do wałków to 825 cm. Wewnętrzna szerokość skrzyni to od 210 do 213 cm, natomiast wewnętrzna wysokość wynosi 135 cm.  Nawóz naturalny rozrzucany dzięki adapterowi, w którego skład wchodzą trzy poziome wałki. Według producenta tak stworzony system zapewnia większą wydajność w porównaniu ze standardowym adapterem.

Wszystkie rozrzutniki obornika Ferti- Space2 są seryjnie wyposażone w dyszel amortyzowany za pomocą silentbloków. Takie rozwiązanie absorbuje wstrząsy i wibracje. Opcjonalnie zawieszenie to można zastąpić dyszlem hydro-pneumatycznym.

Układ jezdny modeli z oznaczeniem „TRU” wyposażony jest w system Hydro-Tridem. Jak sama nazwa sugeruje, rozrzutnik Ferti-Space2 Horizon FS8014/28TRU spoczywa na 3 osiach.

Hydro-Tridem jestprzestawny, co pozwala zachować wyważenie maszyny, z odpowiednim naciskiem na  przykręcany zaczep oczkowy, niezależnie od konfiguracji opon. Taki montaż umożliwia też zastosowanie kół o większej średnicy bez negatywnego wpływu na rozkład obciążeń.

Ważenie dynamiczne

Interesującym rozwiązaniem jest system dynamicznego ważenia, który ma być dostępny w modelu przedstawionym na Agro Show. Czym tak naprawdę jest ten system? Technologia w sposób ciągły waży i monitoruje ubytek wagi w skrzyni rozrzutnika porównując go z zadanym dawkowaniem. Jak informuje producent, to rozwiązanie ma gwarantować precyzyjne ważenie bez względu na rozłożenie materiału w skrzyni.

 

Wyposażenie specjalne dla rozrzutników Joskin

W skład wyposażenia specjalnego dla rozrzutnika w wersji TRU:

  • Hydro-Tridem: hydrauliczne zawieszenie osi z rozstawem 1820 mm- powrót do poziomu sterowany ręcznie.
  • Dwie osie skrętne wymuszające- pierwsza i ostatnia oś.
  • Widełkowy uchwyt sprzęgu.
  • Centrala regulacyjna- 2 zbiorniki azotu, zbiornik oleju, pompa ręczna, manometr
  • Podnośnik osi przedniej.

Opr. Bartłomiej Dróżdż

18. maj 2024 15:13