Po zakończeniu tej inwestycji całkowita powierzchnia zakładu Joskin Polska zwiększy się do 7,3 hektara. Obecnie na jego terenie jest kilka linii spawalniczych, ocynkownia, półautomatyczne linie malarskie, linie montażowe niektórych produktów (wozy asenizacyjne, rozrzutniki obornika, osprzęt do nawożenia, przyczepy burtowe, platformowe, objętościowe i do przewozu zwierząt), a także hala wystawowa. Na stałe pracuje tam ponad 350 osób.
Nowa organizacja produkcji w zakładach Joskin
Nowy budynek, o długości 163 m i szerokości 87 m, wpisuje się w długoterminową strategię rozwoju Grupy Joskin. Będzie on jednokondygnacyjny, czteronawowy, wyposażony w 13 bram i kilka suwnic. Jego odbiór zaplanowano na początek 2023 r. Obiekt ma służyć głównie do zwiększenia powierzchni magazynowej, ale także umożliwić wprowadzenie zmian w dotychczasowej organizacji fabryki. Przede wszystkim zostanie tam przeniesiony magazyn wysokiego składowania przypisany do montażowni, aktualnie znajdujący się w obecnym zakładzie.
Wzrost wydajności przy prodkucji maszyn rolniczych?
Po zakończeniu budowy będzie można zoptymalizować transport wewnętrzny, poprawić organizację pracy i scentralizować magazyn półproduktów w jednym miejscu. W sumie zatrudnienie znajdzie tu mniej więcej 40 osób. Hala mieści się między montażownią a ocynkownią, co ułatwi logistykę wewnętrzną.
Poza tym, rozbudowa zakładu Joskin Polska zwolni miejsce w istniejących budynkach. Możliwe będzie rozszerzenie linii montażowych, zatrudnienie nowych pracowników i zwiększenie ogólnej wydajności firmy.
oprac. jj