StoryEditor

Grupa Maschio Gaspardo powraca w ręce rodziny Maschio

W kwietniu 2022 roku bracia Mirco i Andrea Maschio, prezesi odpowiednio Maschio Gaspardo i Maschio Holding, całkowicie przejęli rodzinną firmę.
03.11.2022., 07:00h

Wielka satysfakcja

- Operacja przejęcia potwierdza słuszność przyjętej strategii i naszą zdolność do skutecznego reagowania na bieżące wyzwania. Osiągnięty cel jest wynikiem stabilnego zarządzania i pracy naszych pracowników w różnych obszarach geograficznych,  wyjaśnia Luigi De Puppi, CEO Maschio Gaspardo

- Przejście na zrównoważone rolnictwo odgrywa fundamentalną rolę w procesie ponownego uruchomienia. Naszym celem jest połączenie długoterminowej rentowności z wprowadzaniem nowych technologii i dbałością o środowisko, a wszystko to razem z pracownikami, dodaje Mirco Maschio.

- Jak mówi Andrea Maschio: Doszliśmy tak daleko, ponieważ poprawiliśmy szybkość reakcji na zapytania rynku dzięki większej segmentacji działu R&D i włączeniu nowych zasobów. Ponadto udoskonaliliśmy procesy wewnętrzne i zainwestowaliśmy w cyfryzację jak również w rozwój  produktu, ze szczególnym uwzględnieniem konstrukcji i wydajności sprzętu.

image
FOTO:

Udany restart

Andrea i Mirco Maschio nabyli 41% akcji Maschio Gaspardo w 2015 roku. Po pozytywnym roku 2020 Grupa zamknęła rok 2021 z obrotami w wysokości 390 milionów euro i zadłużeniem finansowym netto poniżej 70 milionów euro. Dobre wyniki to efekt usprawnienia łańcucha dostaw, optymalizacji mocy produkcyjnych, redukcji kapitału obrotowego netto oraz ekspansji na rynki międzynarodowe. Dziś Maschio dystrybuuje sprzęt w 114 krajach, a sprzedaż na rynkach zagranicznych stanowi 85% całkowitego obrotu.

 

Adam Płachta

 

23. czerwiec 2024 06:23