StoryEditor

Fendt przenosi produkcję przyczep Tigo

Produkcja przyczep samozbierających Fendt została przeniesiona z zakładu Waldstetten koło Stuttgartu do zakładu produkującego prasy zwijające w Wolfenbüttel niedaleko Hanoweru.

27.10.2022., 21:32h

Połączenie produkcji przyczep samozbierających i pras to odgórna decyzja koncernu AGCO. Przypomnijmy, że oba zakłady produkcyjne zostały przejęte w 2017 roku w wyniku zakupu działu maszyn zielonkowych Lely.

Efektem przeprowadzki będzie nie tylko większa efektywność kosztowa. "Nasza lokalizacja w Wolfenbüttel jest idealna pod względem wielkości do dalszej rozbudowy zdolności produkcyjnych" - komentuje Christoph Gröblinhoff, wiceprezes i dyrektor zarządzający AGCO odpowiedzialny za markę Fendt. "W przyszłości spodziewamy się jeszcze silniejszych powiązań pomiędzy przyczepami i prasami, które powstaną dzięki współpracy specjalistów połączonych działów rozwojowych".

Większość z 70 pracownikom dotkniętych zamknięciem zakładu w Waldstetten otrzymało ofertę rozpoczęcia pracy w zakładach w Wolfenbüttel, Asbach-Bäumenheim (kabiny) i Marktoberdorf (ciągniki).

Adam Płachta

13. czerwiec 2024 22:49