StoryEditor

Do jakich zastosowań Väderstad wprowadza mocniejsze i cieńsze redlice z serii Marathon Edge?

Nowe nakładki Marathon Edge to odpowiedź firmy Väderstad na rosnące wymagania agrotechniczne. W jakich narzędziach uprawowych zamontujemy szwedzkiego producenta pojawią się elementy robocze Marathon Edge 50/80 mm?
17.04.2024., 08:00h

Väderstad w maszynach uprawowych oferuje aż 3 rodzaje elementów roboczych: standardowe, serię Marathon o wydłużonej trwałości oraz wzmocnione nakładki Marathon Edge.

Czym nakładki Väderstad Marathon różnią się od standardowych elementów roboczych?

O serii elementów roboczych Väderstad z serii Marathon pisaliśmy już w artykule: Co dają nowe zęby Matarhon w bronach Väderstad?. W gwoli przypomnienia, elementy robocze Marathon cechuje większa, od standardowych redlic, odporność na zużycie. Wynika to z faktu, że elementy mające kontakt z glebą wykonano z trudno ścieralnych materiałów. Zęby zagarniające modelu Marathon cechują się nawet 6 krotnie dłuższą trwałością w porównaniu ze standardowymi.

image
Cieńsze i ostrzejsze od standardowych, redlice Marathon Edge umożliwiają lepsze utrzymanie głębokości na ciężkich glebach i mają mniejsze zapotrzebowanie na moc ciągnika.
FOTO: firmowe

Co charakteryzuje redlice serii Marathon Edge?

W porównaniu ze standardowymi elementami roboczymi, redliceMarathon są cieńsze. Dzięki temu łatwiej zagłębiają się w glebę, co z kolei przekłada się na lepsze utrzymanie optymalnej głębokości roboczej – szczególnie w cięższych warunkach glebowych. Nowa nakładka Marathon Edge 50/80 mm ma także ostrzejszą, więc może pracować głębiej przy zachowaniu zapotrzebowania na moc uciągu.

image
Nowa redlica Väderstad Marathon Edge 50/80 mm.
FOTO: firmowe

W jakich maszynach sprawdzą się nowe elementy robocze?

Jak podaje producent nakładki Marathon Edge 50/80 mm powinny być pierwszym wyborem w narzędziach uprawowych wyposażonych w wibrujące zęby. Jednym z nich jest kultywator Väderstad Swift 400-870. Marathon Edge 50/80 mm dostępna będzie od maja tego roku.

image
Nowe redlice Marathon Edge 50/80 mm będą dostępne od maja 2024 roku. Dedykowane są do kultywatorów z wibrującymi zębami, np. do modeli Väderstad Swift.
FOTO: firmowe

Bartłomiej Dróżdż

13. czerwiec 2024 23:14