StoryEditor

Co dają nowe zęby Marathon w maszynach Väderstad?

Väderstad wprowadza na rynek nowe zęby zagarniające o nazwie Marathon. Czym charakteryzuje się nowy model zębów i do czego nawiązuje jego nazwa?
06.02.2024., 17:00h

Dlaczego właśnie Marathon?

Nazwa Marathon marki Väderstad kojarzyć się może z wywodzącym się z Grecji biegiem długodystansowym. Skojarzenie jest słuszne, ponieważ części zużywalne z serii Marathon zostały stworzone w taki sposób, by na placu boju wytrzymywać dłużej niż dotychczas.

image

Producent zapewnia, że najbardziej narażone na zużycie powierzchnie zębów Marathon są wykonane ze stali o podwyższonej trwardości.

FOTO:

Elementy zęba brony najbardziej narażone na zużycie wzmocniono za pomocą stopów stali o podwyższonej twardości.

- Porównanie nowej brony posiewnej z zębami Marathon do standardowych wykazuje nawet 6-krotnie dłuższą żywotność. Ponieważ długość zębów pozostaje niezmienna, brona zachowuje te same właściwości wibracyjne, a tym samym zdolność sortowania gleby - powiedział Magnus Samuelsson, Concept Developer w Väderstad.

- Aby zakończyć przygotowanie łoża siewnego, wibrujące zęby brony posiewnej tworzą barierę dla parowania, jednocześnie sortując większe agregaty i chwasty na powierzchnię - dodaje Magnus Samuelsson.

Jakie maszyny można uzbroić w zęby Marathon?

Zęby Marathon mogą być montowane w bronach Väderstad NZ Mounted, NZ Aggressive, NZ Extreme, siewnikach Rapid i Spirit oraz agregatach Carrier i Swift. Można je zamontować również w dotychczasowych modelach, które już pracują w gospodarstwach.

image

Zęby Marathon są dostępne m.in. w siewnikach Spirit.

FOTO:

Od kiedy zęby Väderstad Marathon są ofercie?

Brona posiewna z zębami Marathon jest dostępna na rynku części zamiennych do nowych i pracujących już maszyn Väderstad od stycznia 2024 roku.

opr. bd

24. maj 2024 06:04