StoryEditorNowość od Lemkena

Czym charakteryzuje się nowy lekki pług Juwel 6 od Lemkena?

Oferta marki Lemken wzbogaca się o serię lekkich, obracalnych pługów zawieszanych Juwel 6.
31.08.2022., 15:08h
jjjj

Jak wyjaśnia producent, w przyszłym roku ten wyjątkowo lekki pług zastąpi znane serie EurOpal i VariOpal 5 i 6. Nowy Juwel 6 ma ramę o wymiarze 110 mm i wysokości 80 cm jest oferowany w wersji 3-, 4- i 5-skibowej.

Inteligentny pług Juwel 6?

W serii M można mechanicznie ustawić cztery różne szerokości robocze na korpus. Juwel 6 M V oferuje bezstopniową, hydrauliczną regulację szerokości roboczej. Opcjonalnie można dodać hydrauliczny obrót ramy. W połączeniu z elektronicznym rozwiązaniem o nazwie "iQblue Connect" można go bez trudu przekształcić w inteligentny pług ze sterowaniem ISOBUS i połączyć z systemem zarządzania gospodarstwem.

Czym mogą pochwalić się nowe pługi Juwel:

  • w skład podstawowego wyposażenia wchodzą znane korpusy Dural
  • jeśli potrzebne są szczególnie wytrzymałe rozwiązania, to warto zdecydować się na korpusy DuraMaxx ze specjalnie utwardzonej stali
  • w przypadku gleb zakamienionych, firma zaleca mechaniczne zabezpieczenie przeciążeniowe typu non-stop
  • podobnie jak w przypadku wszystkich pługów obracalnych Lemken ma system regulacji Optiquick, umożliwiający pracę bez oddziaływania sił bocznych podczas orki.

image

W skład podstawowego wyposażenia pługów Juwel wchodzą znane korpusy Dural

FOTO: Lemken

Nowe koło wahadłowe w pługach Lemken

Wszystkie pługi zawieszane Lemken są również wyposażone w nowe koło wahadłowe, którego głębokość można regulować bez użycia narzędzi za pomocą matrycy otworów. Amortyzacja hydrauliczna poprawia również komfort pracy i chroni materiał. Dzięki prostemu zestawowi do modernizacji, można korzystać z koła do transportu drogowego. 

image

Wszystkie pługi zawieszane Lemken są również wyposażone w nowe koło wahadłowe

FOTO: Lemken

oprac.jj

23. maj 2024 22:43