StoryEditor

Co oferuje system telematyczny Bobcat Machine IQ?

Firma Bobcat uruchomiła nowy system, zapewniający użytkownikom połączenie z danymi z ich maszyn z dowolnego: miejsca, czasu i urządzenia.
04.05.2023., 14:43h

System telematyczny Bobcat Machine IQ pozwala sprawdzać na smartfonie lub laptopie stan swoich maszyn i zdalnie śledzić informacje, które zapewniają lepszą konserwację, większe bezpieczeństwo i wyższą wydajność. To proste, ale bardzo efektywne narzędzie pozwala użytkownikom jeszcze wydajniej wykorzystywać maszyny marki Bobcat.

Strona internetowa i aplikacja Customer Machine IQ

W marcu 2023 r. firma Bobcat uruchomiła nową wersję Machine IQ – Customer Machine IQ beta – na stronie internetowej i jako aplikację mobilną, zapewniając wszystkim użytkownikom sprzętu tej marki dostęp do cyfrowego świata Bobcat. Nowa wersja Machine IQ jest dostępna w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i niderlandzkim. Wszyscy klienci w Europie mają dostęp do wszystkich funkcji premium Machine IQ bezpłatnie aż do końca czerwca 2023 r.

Korzyści z Customer Machine IQ

► Konserwacje planowe i doraźne: zapewnia krytyczne powiadomienia pozwalające lepiej zarządzać pracami konserwacyjnymi i eliminować przestoje

► Bezpieczeństwo maszyny: zapobiega kradzieży i niewłaściwemu użytkowaniu maszyny dzięki takim funkcjom jak obszary zastrzeżone, wykrywanie ruchu oraz godziny zakazu ruchu

► Raportowanie i analizy: zapewnia raporty użytkowania, co pozwala na optymalizację wydajności

► Logowanie do Customer Machine IQ: klienci Bobcat mogą łączyć się z Machine IQ na różne sposoby. Mogą wejść na witrynę my.bobcat.com, tworząc konto i logując się. Mogą też pobrać aplikację mobilną Machine IQ z Google Play/sklepu Apple; są dostępne również kody QR, które można zeskanować aparatem urządzenia mobilnego, aby zalogować się do Machine IQ.

image

System telematyczny Bobcat Machine IQ pozwala sprawdzać na smartfonie lub laptopie stan swoich maszyn i zdalnie śledzić informacje, które zapewniają lepszą konserwację, większe bezpieczeństwo i wyższą wydajność.

FOTO: Bobcat

Najważniejsze zalety Machine IQ

Informacje na wyciągnięcie ręki – natychmiastowy dostęp przez całą dobę na smartfonie lub komputerze do krytycznych informacji, takich jak lokalizacja GPS i historia lokalizacji, poziom paliwa, godziny pracy, kody błędów i inne.

► Optymalne wykorzystanie i efektywność maszyn – Machine IQ pozwala klientowi planować zadania, by zapewnić maksymalne zyski dzięki optymalizacji wykorzystania maszyn, ograniczanie przestojów i śledzenie zużycia paliwa.

► Zwiększone bezpieczeństwo i pewność – maszyny klientów mogą być chronione przez tworzenie obszarów zastrzeżonych, alarmów ruchu lub godzin zakazu ruchu. W ten sposób klient, jako pierwszy dowiaduje się o jakichkolwiek problemach dzięki konfigurowanym powiadomieniom.

Ułatwione planowanie prac serwisowych

Machine IQ pozwala oszczędzać czas i pieniądze przez efektywne planowanie prac serwisowych maszyn. System pozwala klientowi wykorzystywać planowane przerwy w pracy do płynnego zarządzania pracą na obiekcie.

Machine IQ można łatwo zainstalować na już eksploatowanych maszynach marki Bobcat, które są kompatybilne z systemem. Aby sprawdzić zgodność maszyn, należy skontaktować się z miejscowym dealerem sprzętu Bobcat, który też wyjaśni, jak Machine IQ może wspomóc działalność klientów i jak połączyć maszyny Bobcat ze swoim kontem.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Bobcat

19. maj 2024 13:58