StoryEditor

Case IH - Axial-Flow z systemem Safeguard Connect

Na austriackich targach Agraria w Wels marka Case IH pokaże wiele nowych maszyn i zaawansowanych usług.

22.11.2022., 13:00h

Pokazujemy kilka nowości, bo przecież nie każdy Czytelnik magazynu Profi będzie miał okazję dotrzeć do Wels. A zatem do dzieła. Jedną z pereł będzie pokaz nowego, najmocniejszego ciągnika Puma 260 CVXDrive. Ma on większą, cichą kabinę, nowy podłokietnik operacyjny z konfigurowalnymi elementami sterującymi oraz terminal dotykowy AFS Pro 1200. Za jego pomocą operatorzy mogą nie tylko dokonywać ustawień i rejestrować dane, ale także, przez system telematyczny AFS Connect, uruchomić dwukierunkowy transfer danych między ciągnikiem a portalem internetowym MyCaseIH, a także zdalny monitoring i wsparcie maszyny. To nowoczesne trendy w wyposażaniu dużych, wydajnych maszyn rolniczych.

Axial-Flow z systemem Safeguard Connect

Prezentowany kombajn Axial-Flow 9250 będzie wyposażony w pakiet Safeguard Connect, nową kombinację przydatnych usług telemetrycznych, zgrupowanych w celu maksymalizacji czasu pracy i wydajności. Technologia ta obejmuje wszystkie aspekty wsparcia serwisowego dla kombajnów z serii 250 i większych modeli ciągników. Głównymi elementami pakietu Safeguard Connect, stanowiącego uzupełnienie usług telematycznych AFS Connect, są wydłużona gwarancja Safeguard (zależnie od rynku), przedsezonowy przegląd maszyny, zdalne wsparcie przez dealera, całodobowe wsparcie przez 7 dni w tygodniu w ramach usługi Max Service, subskrypcję usług AFS Connect i kompleksowe szkolenie operatorów.

Zmodernizowany Farmall C

Nowy Farmall C "Selection" 110 C, jeden z trzech modeli w gamie Selection, nadaje się do ciężkich prac polowych z ładowaczem. Przekładnia Active Drive2 ma cztery biegi w każdym z trzech zakresów i przekładnię nawrotną Powershuttle z ośmioma opcjonalnymi biegami pełzania. Nowa, sześciosłupkowa kabina ma płaską podłogę, przeszklenia o powierzchni 5,2 m. kw. i klimatyzację w standardzie.

Farmall A z normą Stage V

Wyposażony w czterocylindrowe silniki FPT F5 z czterema zaworami na cylinder, nowy Farmall 90 A wyposażony jest w przekładnię 12P/12T, która zapewnia jazdę z maksymalną prędkością 40 km/h. Jego nowa, czterosłupkowa, klimatyzowana kabina jest przestronna, a poziom panującego w niej hałasu został obniżony do 77dB. Goście targowi zobaczą również najmniejszy ciągnik Farmall 65 A.

Coś dla sadów i nie tylko

Case IH pokaże również super kompaktowa, przeznaczoną do sadów i winnic nową serię pięciu modeli Quantum V/F zgodna z normą Stage V, począwszy od Quantum 80 o mocy znamionowej 74 KM do nowego Quantum 120 o mocy 120 KM, z czterocylindrowymi silnikami FPT F5C i napędem na cztery koła w standardzie. Ciągnik ma filtrację kategorii 4 w płaskopodłogowej kabinie, a jego przekładnię ActiveDrive2 32P/16T można uzupełnić o osiem opcjonalnych biegów pełzających do 0,17 km/h. Case IH zaprezentuje w Wels również uniwersalny model Maxxum 150 CVXDrive ze średniej półki, model Optum 300 CVXDrive o wysokim stosunku mocy do masy oraz potężną prasę RB 344.

opr. Jan Józefowicz

13. czerwiec 2024 23:30