StoryEditorAktualności

Bogballe i Bredal łączą siły!

Dwaj producenci sprzętu do nawożenia, Bogballe i Bredal, łączą siły. Co z tego wyniknie?
04.04.2023., 21:40h

Bredal i Bogballe to znani producenci rozsiewaczy nawozów mineralnych, którzy rozwijają również nowoczesne technologie cyfrowe w zakresie rolnictwa precyzyjnego, tj. kontrola sekcji, sterowanie dawką wysiewu na bazie sygnału GPS, a także technika ważenia. Firma Bredal specjalizuje się w przyczepianych, a Bogballe w rozsiewaczach zawieszanych, więc produkty obu firm są komplementarne.

Współpraca Bogballe i Bredal

Taką możliwość dostrzegła grupa Erhvervsinvest, która w sierpniu 2017 roku kupiła specjalizującą się w produkcji rozsiewaczy zawieszanych firmę Bogballe, a na początku 2023 roku przejęła również firmę Bredal – specjalistę w zakresie rozsiewaczy przyczepianych. W konsekwencji obie marki planują wspólnie rozwijać technologię nawożenia mineralnego w kierunku zwiększenia precyzji i ograniczenia kosztów. Zgodnie z komunikatem prasowym firmy działają jako Bogballe/Bredal Investment.

O Bogballe

Bogballe skupił się na zawieszanych rozsiewaczach nawozów mineralnych, ale ma także rozsiewacze do prac zimowych, a sieć sprzedaży firmy rozciąga się na ponad 45 krajów. Maksymalna szerokość robocza rozsiewaczy wynosi 42 m, a maksymalna pojemność skrzyni ładunkowej to 5500 l.

O Bredal

Bredal jest znany z produkcji ciągnionych rozsiewaczy nawozów mineralnych i wapna, a także piasku i soli. W portfolio ma również wersje zawieszane. Rozsiewacze Bredal mają skrzynie ładunkowe o pojemności maksymalnie 19 tys. l i maksymalną szerokość roboczą 48 m. Produkty firmy są dystrybuowane w 25 krajach.

opr. aj

fot. firmowe

21. maj 2024 06:17