StoryEditor

Bobcat zachwyca działalnością charytatywną

Ponad tysiąc pracowników Bobcat na całym świecie brało udział jako wolontariusze w inicjatywach społecznych – tylko przyklasnąć tej inicjatywie!
20.09.2023., 10:00h

W ramach zaangażowania w życie społeczności i zrównoważony rozwój na całym świecie pracownicy i członkowie kierownictwa Doosan Bobcat (Bobcat) wspiera niemal 100 organizacji i władz lokalnych by wspomóc miejsca, w których pracownicy Bobcat mieszkają i pracują.

12 września ponad 1000 pracowników w 12 krajach, w których działa Bobcat, brało udział w projektach zorganizowanych przez firmę, poświęcając w ramach wolontariatu tysiące godzin.

– Jako organizacja chcemy pozytywnie wpływać na społeczności, w których żyjemy i pracujemy i pomagać naszym sąsiadom – powiedział Scott Park, dyrektor generalny Doosan Bobcat. – Zaangażowanie w inicjatywy społeczne to nasza firmowa tradycja, przez lata wspieraliśmy setki organizacji tysiącami godzin pracy, aby przyczynić się do nadejścia lepszego jutra.

Ważne projekty społeczne w regionie EMEA

W Dobrzyszy w Republice Czeskiej, gdzie mieści się siedziba główna Doosan Bobcat na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), 179 członków kierownictwa i pracowników brało udział w działaniach takich jak sprzątanie miasta i lasu, sadzenie krzewów i drzew, malowanie płotów i przygotowanie terenu pod park z placem zabaw. Wolontariusze korzystali z floty sprzętu Bobcat, takiego jak ładowarki o sterowaniu burtowym czy kompaktowe ładowarki kołowe i gąsienicowe z najróżniejszym osprzętem, aby pracować łatwiej i wydajniej.

image

Gary Hornbacher i Pavel Svoboda podczas akcji charytatywnej na rzecz zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju.

FOTO: Bobcat

Przedstawiciele miasta Dobrzyszy i pracownicy służb komunalnych dołączyli do pracowników Bobcat w tych działaniach. Burmistrz Dobrzyszy, Pavel Svoboda, powiedział –Dzięki zaangażowaniu tylu osób i sprzętu możemy w krótkim czasie realizować znaczące i istotne projekty, które przyniosą korzyści wszystkim mieszkańcom i sprawią, że nasze miasto stanie się lepszym miejscem do życia. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc.

image

Różne projekty były realizowane w sąsiedztwie wszystkich piętnastu lokalizacji Bobcat EMEA, a 407 pracowników łącznie pracowało przez ponad 949 godzin

FOTO: Bobcat

Ochrona środowiska od Europy po Oceanię

Różne projekty były realizowane w sąsiedztwie wszystkich piętnastu lokalizacji Bobcat EMEA, a 407 pracowników łącznie pracowało przez ponad 949 godzin. Ich zadania obejmowały recykling, zbieranie śmieci, rekultywację łąk, jak również akcje krwiodawstwa, zbiórki żywności dla organizacji charytatywnych jak i zbiórkę funduszy dla miejscowej straży pożarnej.

Pracownicy Bobcat z całego świata brali udział w inicjatywach obejmujących Europę, Bliski Wschód, Afrykę, Amerykę Północną, Azję, Amerykę Łacińską oraz Oceanię. Te globalne wysiłki to wyraz zaangażowania firmy Bobcat w kwestie ochrony środowiska naturalnego oraz wspomagania społeczności i samorządów w wysiłkach na rzecz zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju w miejscach, gdzie jej pracownicy mieszkają i pracują.

Warto dodać, że dzięki wsparciu szerokiej sieci niezależnych dealerów i dystrybutorów Bobcat oferuje szeroką gamę sprzętu kompaktowego, np. ładowarki, koparki, podnośniki teleskopowe, ciągniki kompaktowe, kosiarki, osprzęt, jak również części, inny sprzęt oraz usługi. Marka Bobcat należy do Doosan Bobcat.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Bobcat

23. czerwiec 2024 07:08