StoryEditor

Bobcat rusza na podbój Ameryki Południowej

Firma rozszerza swój globalny potencjał produkcyjny o nowy zakład w Monterrey w Meksyku, co ma zwiększyć moce produkcyjne.
11.11.2023., 12:58h

Globalna marka Doosan Bobcat w branżach sprzętu kompaktowego, innowacji i rozwiązań ułatwiających pracę ogłosiła plany dotyczące nowego zakładu produkcyjnego w Monterrey w Meksyku, który ma rozpocząć produkcję na początku 2026 r.

Inwestycja ta, planowana na ok. 280 mln euro, rozszerzy istniejący globalny potencjał marki Bobcat, zapewniając dodatkowe moce produkcyjne do wytwarzania wybranych modeli ładowarek gąsienicowych i o sterowaniu burtowym. Nowy zakład ma zapewnić dodatkowe 600–800 miejsc pracy w regionie.

Rośnie popyt na ładowarki Bobcat

– Jako globalna firma z zakładami produkcyjnymi, biurami, przedstawicielstwami i klientami na całym świecie, notujemy ogromny wzrost i zwiększony popyt na nasze produkty", powiedział Scott Park, dyrektor generalny Doosan Bobcat i dodaje –Cieszymy się, że możemy rozwijać nasz potencjał, aby zaspokoić popyt na rozwiązania Bobcat na całym świecie.

Zakład produkcyjny o powierzchni 65 tys. m2 powinien zwiększyć potencjał produkcji ładowarek kompaktowych Bobcat w Ameryce Płn. o 20%. W zakładzie będą stanowiska spawania, lakierowania oraz montażu, jak również magazyn i biura. Bobcat zastosuje tam najnowocześniejsze rozwiązania, kładąc szczególny nacisk na jakość, precyzję i wydajność energetyczną. Placówka w Monterrey będzie produkować ładowarki kompaktowe do dystrybucji w Ameryce Północnej. W ramach swojej globalnej działalności Bobcat ma inne zakłady, które również wytwarzają ładowarki kompaktowe.

image

Na polskim rynku jest wiele firm oferujących sprzęt marki Bobcat, w tym KMK Agro.

FOTO: Jan Józefowicz

Krótszy czas oczekiwania na maszyny

– Utworzenie zakładu w Monterrey w Meksyku pozwoli zaspokoić rosnący popyt w Ameryce Północnej i pozwoli naszym zakładom produkcyjnym w Dobris w Republice Czeskiej skoncentrować się na wytwarzaniu produktów dla regionu EMEA na miejscu, co pozwoli zaspokoić rosnący popyt. Globalnie Bobcat będzie lepiej służyć klientom, rozszerzając moce produkcyjne i skracając czas oczekiwania na maszyny – powiedział Gary Hornbacher, prezes Doosan Bobcat na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

Nowa lokalizacja została wybrana po szczegółowej analizie rozbudowy istniejących obiektów Bobcat oraz uwzględnieniu potencjału dalszego rozwoju w różnych miejscach na świecie. Monterrey zostało wybrane między innymi ze względu na rozbudowany sektor przemysłowy, wykwalifikowany personel, odległość do Stanów Zjednoczonych, konkurencyjność kosztów oraz rozwinięte środowisko biznesowe. 

Ładowarki i osprzęt

Dzięki wsparciu szerokiej sieci niezależnych dealerów i dystrybutorów Bobcat oferuje szeroką gamę sprzętu kompaktowego, takiego jako ładowarki, koparki, podnośniki teleskopowe, sprzęt do zagospodarowania terenu, jak również osprzęt, części, inny sprzęt oraz usługi. W 2024 r. Bobcat rozszerzy swoją markę o przenośne agregaty i pojazdy przemysłowe. Doosan Bobcat ma siedzibę w Bundang w Korei Południowej.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Doosan Bobcat

17. czerwiec 2024 14:32