StoryEditor

Bobcat pokazuje trzy nowe koncepcje ładowarek

Będzie je można zobaczyć podczas Dni Demonstracyjnych, czyli mówiąc krótko – Demo Days w Czechach.
03.06.2023., 09:43h

Wśród nowości będzie tam pierwsza na świecie w pełni elektryczna ładowarka o sterowaniu burtowym Bobcat S7X. Odwiedzający będą mogli również zapoznać się z nowymi rozwiązaniami technologicznymi. Demo Days 2023 zapewnia branży wyjątkową okazję do wypróbowania pełnej gamy ładowarek kołowych i gąsienicowych Bobcat, minikoparek, ładowarek teleskopowych, lekkich produktów do zagęszczania i osprzętu w warunkach roboczych. Bobcat zaprezentuje także, jak niedawno przejęte wózki widłowe Doosan Industrial Vehicle i produkty DoosanPortable Power będą wyglądać w charakterystycznym biało-pomarańczowym brandingu Bobcat.

Nowa kompaktowa ładowarka kołowa L95

Nowy model L95 prezentowany podczas Demo Days będzie kolejnym dodatkiem do linii kompaktowych ładowarek kołowych Bobcat, po oryginalnej maszynie L85 wprowadzonej na rynek w 2021 roku. Model L95 jest napędzany silnikiem Bobcat o mocy 75 KM i oferuje maksymalną prędkość 40 km/h oraz zwiększony udźwig.

Podobnie jak L85 i L75, istnieje wiele rodzajów osprzętu do ładowarek Bobcat zatwierdzonych do użytku z L95. Wśród nowego osprzętu znajduje się łyżka ogólnego przeznaczenia o pojemności 1 m3 i łyżka do materiałów lekkich o pojemności 1,5 m3, a także nowa łyżka z chwytakiem i osprzęt dla rolnictwa. Inne nowe funkcje obejmują podgrzewany fotel air-ride, radio DAB+ z łącznością telefoniczną oraz ulepszone systemy automatycznej kontroli jazdy, wysokiego przepływu i szybkiego obrotomierza.

Dwie nowe koncepcje maszyn kompaktowych

W kategorii sprzętu mniejszych gabarytów - od 2 do 3 ton, firma prezentuje nową maszynę koncepcyjną - L40. Model L40, opracowany we współpracy z zewnętrznym partnerem, waży mniej niż 2,5 tony i został zaprojektowany jako wydajna maszyna do załadunku i przenoszenia, skoncentrowana na konkretnych zastosowaniach. Pomimo iż L40 jest prosty, solidny i łatwy w obsłudze, został zaprojektowany do ciężkich zastosowań, takich jak konserwacja dróg i budownictwo.

Bobcat prezentuje również L35, nową koncepcyjną małą ładowarkę przegubową (SAL), która jest rozszerzeniem istniejącej oferty SAL, aby pokryć segment rynku wysokowydajnych maszyn, które można łatwo transportować na przyczepie. Tutaj masa maszyny także nie przekracza 2,5 tony, co pozwala na łatwy transport i duży udźwig. Moc silnika L35 wynosi 57 KM, co pozwala na wyższe prędkości jazdy i siłę pchania. Model L35 został zaprojektowany jako nośnik narzędzi z dużą mocą hydrauliczną dostępną dla wymagającego osprzętu, takiego jak dmuchawy śnieżne, zamiatarki lub miotły kątowe i jest standardowo wyposażony w wysięgnik teleskopowy, aby zapewnić większy zasięg roboczy.

image

Dni demonstracyjne Bobcat odbędą się w dniach od 22 maja do 2 czerwca 2023 r. w DoosanBobcat Campus w Dobris w Czechach.

FOTO: Bobcat

Demonstracja Super Flow na kompaktowej ładowarce gąsienicowej T86

Jednym z najbardziej ekscytujących aspektów nowych, najwyższej klasy kompaktowych ładowarek gąsienicowych T86 i ładowarek o sterowaniu burtowym S86 jest to, że obie maszyny mają po raz pierwszy trzy różne wyjścia przepływu pomocniczego, w tym nową, unikalną w branży funkcję Super Flow, która zwiększa przepływ pomocniczy do 159 l/min.

Podczas Demo DaysBobcat zaprezentuje maszynę T86 w zastosowaniu leśnym, które w pełni zademonstruje funkcję Super Flow dzięki wyposażeniu maszyny w nowy mulczer leśny XT FRC ze zwiększonym momentem obrotowym. Dostarczany, jako rozwiązanie typu plug and play, nowy mulczer o szerokości 2 m jest idealny do mulczowania sekcji drzew na mniejsze zrębki.

XT FRC może pracować nawet poniżej poziomu gruntu, przetwarzając ściółkę w glebę. Pomimo mocy osprzętu, kompaktowy rozmiar i zwrotność T86 pozwalają operatorowi łatwo poruszać się między drzewami.

S7X z ośmiogodzinnym czasem pracy

Podobnie jak T7X, pierwsza na świecie w pełni elektryczna kompaktowa ładowarka gąsienicowa zaprezentowana w zeszłym roku, prototyp S7X jest w pełni elektryczny - jest zasilany 60,5-kWh akumulatorem litowo-jonowym, ma elektryczne silniki napędowe i wykorzystuje siłowniki śrub kulowych do funkcji podnoszenia i pochylania.

Akumulator i elektryczny układ przeniesienia napędu razem zapewniają niewiarygodne parametry działania, z natychmiastowym momentem obrotowym trzykrotnie przekraczającym wartości dla tradycyjnych ładowarek. Ta potężna ładowarka zapewnia równowagę pomiędzy ekologią i wydajnością, z zerowymi emisjami i parametrami przekraczającymi wartości dla odpowiedników zasilanych silnikami wysokoprężnymi. Ta w pełni elektryczna ładowarka o sterowaniu burtowym zapewnia operatorom płynną i komfortową pracę przy minimalnych wibracjach i niemal bezgłośnej pracy.

Pełna widoczność w miejscu pracy

Zamontowany na kompaktowej ładowarce, Bobcat prezentuje swój ekran dotykowy T-OLED, postęp w technologii przezroczystych wyświetlaczy opracowany wspólnie z LG, który daje operatorom możliwość dotykania i dostosowywania interfejsu użytkownika za pomocą inteligentnych widżetów i interaktywnych aplikacji. Ta przezroczysta, wielofunkcyjna konfiguracja dostarcza dane specyficzne dla miejsca pracy, zapewniając użytkownikom istotne informacje i wgląd w maszynę w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, że wyświetlacz jest przezroczysty, wystarczy, że operator skupi wzrok gdzie indziej, aby widzieć wszystko, co dzieje się wokół niego.

Elektrohydrauliczna minikoparka E35z ze zdalnym sterowaniem

Podczas Demo Days odwiedzający mogą po raz pierwszy zobaczyć elektrohydrauliczną minikoparkę Bobcat E35z w połączeniu z systemem zdalnej obsługi MaxControl. BobcatMaxControl umożliwia operatorom sterowanie koparką Bobcat spoza kabiny z różnych odległości za pomocą iPhone‘a, aby zmaksymalizować wszechstronność w miejscu pracy.

Model E35z o masie 3,5 tony jest wyposażony w elektrohydrauliczny układ sterowania zamiast konwencjonalnych joysticków hydraulicznych, co oznacza, że można go dostosować i zaprogramować tak, aby odpowiadał wszystkim poziomom umiejętności operatora. Dzięki wbudowanym czujnikom model ten potrafi wykonać szereg półautomatycznych zadań, pomagając użytkownikom w precyzyjnym wyrównywaniu, poziomowaniu i wykonywaniu wykopów, poza innymi powtarzalnymi czynnościami, takim jak ruchy powrotu do kopania.

Nowa globalna ekspansja marki DoosanBobcat

Firma DoosanBobcat ogłosiła niedawno nową globalną strategię brandingową w celu stworzenia nowych możliwości biznesowych i rozwojowych dla portfolio produktów Bobcat. Inicjatywa ta obejmuje rebranding oferty produktowej Doosan Industrial Vehicle (DIV), dostawcy wysokiej jakości sprzętu do transportu bliskiego, w tym wózków widłowych oraz DoosanPortable Power (DPP), wiodącego w branży globalnego producenta sprężarek powietrza, generatorów mobilnych i wież oświetleniowych pod marką Bobcat. Podczas Demo Days 2023 odwiedzający mogą zobaczyć pierwsze produkty z nowym logo Bobcat, które wejdą na rynek w najbliższej przyszłości.

Wózki widłowe marki Bobcat są reprezentowane przez model D30S-9, należący do serii 9 wysokowydajnych i paliwooszczędnych wózków widłowych z silnikiem wysokoprężnym klasy premium. Ergonomiczna kabina operatora zapewnia kontrolę, produktywność i mniejsze zmęczenie.

Bobcat od 22 maja do 2 czerwca 2023 r

Produkty DoosanPortable Power prezentowane podczas Demo Days obejmują nowy generator PG100 100 kVA Stage V oraz wieże oświetleniowe PL01 i PL40. Wszystkie prezentowana produkty DPP używają już nowego, uproszczonego nazewnictwa produktów - sprężarki używają oznaczenia PA (PortableAir), generatory będą używać oznaczenia PG (Portable Generator), a systemy oświetleniowe będą używać oznaczenia PL (PortableLight).

Dni demonstracyjne Bobcat odbędą się w dniach od 22 maja do 2 czerwca 2023 r. w DoosanBobcat Campus w Dobris w Czechach.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Bobcat

20. kwiecień 2024 16:39