StoryEditor

Bobcat – nowa linia kosiarek profesjonalnych

Bobcat wchodzi na rynek z trzema konfiguracjami kosiarek: samojezdnymi, stojącymi i prowadzonymi.
26.06.2023., 08:00h

Na rynku europejskim pojawiły się pierwsze cztery modele z nowej linii kosiarek marki Bobcat. To część oferty sprzętu do zagospodarowania terenu uruchomionej pod koniec 2022 r. Pojawienie się tych modeli w Europie następuje po udanej premierze w Ameryce Północnej dwa lata temu, gdy firma przejęła linię kosiarek Bobcat wraz z zakładem produkcyjnym Johnson Creek, od lat 70. XX w. znanym z produkcji wysokiej jakości sprzętu.

Modele wprowadzane w Europie obejmują profesjonalne kosiarki samojezdne o zerowym promieniu skrętu ZT3000, ZT3500 i modele stojące ZS4000, a także prowadzone WB700. Nowe kosiarki uzupełniają aktualną linię sprzętu do utrzymania trawników Ryan – ofertę sprzętu do zagospodarowania terenu wzbogacają ciągniki kompaktowe oraz miniładowarki gąsienicowe i małe ładowarki przegubowe firmy Bobcat.

Efektywna precyzja

Kosiarki Bobcat mają zapewnić przyjazne użytkowanie, łącząc intuicyjne sterowanie z dużą wydajnością. Są dostępne w różnych konfiguracjach, z różnymi platformami tnącymi i układami do ściółkowania i zbierania. Szczególną uwagę poświęcono trwałej konstrukcji i łatwej konserwacji, co zapewnia dobre rezultaty w szerokim zakresie zastosowań związanych z koszeniem na dowolnym terenie.

Daniele Paciotti, dyrektor linii produktów GME w Bobcat wyjaśnia – Prosty i intuicyjny układ sterowania sprawia, że zapoznanie się z obsługą nowej kosiarki Bobcat nie zajmuje wiele czasu. Operatorzy mogą pracować z precyzją i bez wysiłku omijają przeszkody, np. drzewa lub słupy. Trwała i solidna konstrukcja ogranicza zużycie wszystkich podzespołów i ułatwia wykonywanie konserwacji okresowej. Wydłuża to żywotność maszyny i obniża całkowity koszt eksploatacji.      

Cztery nowe kosiarki Bobcat

► Komercyjny model samojezdny ZT3000

Kosiarka o zerowym promieniu skrętu ZT3000 z silnikiem Kawasaki z serii FT o mocy 20-24 KM i hydrostatyczną przekładnią zintegrowaną Hydro-Gear, zapewnia prędkość do 12,8 km/h. Kosiarkę można wyposażyć w platformę tnącą TufDeck Pro 122 cm, 132 cm lub 155 cm z profesjonalnej klasy podzespołami zapewniającymi trwałość sprzętu i wysoką jakość cięcia. Maszyna jest również dostępna z zestawem do ściółkowania.

► Profesjonalny model samojezdny ZT3500

image

Modele wprowadzane w Europie obejmują profesjonalne kosiarki samojezdne o zerowym promieniu skrętu ZT3000, ZT3500 i modele stojące ZS4000, a także prowadzone WB700.

FOTO: Bobcat

Kosiarka o zerowym promieniu skrętu ZT3500 z konstrukcją zapewniającą wygodną konserwację i komfort koszenia, to zdaniem producenta maszyna dla każdego, kto chce się zmierzyć z najtrudniejszymi obszarami trawników. Maszyna ma silnik Kawasaki z serii FT o mocy 24 KM i przekładnię Hydro-Gear zapewniającą prędkość do 16 km/h. W połączeniu z wygodnym fotelem z zawieszeniem mechanicznym, regulacją masy operatora i konstrukcją ROPS w standardzie. Ma dwa zbiornikami paliwa i trwałą platformą tnącą TufDeck Pro. Maszynę można wyposażyć w zestaw do ściółkowania i zbierania, co zwiększa jej uniwersalność.

► Profesjonalna kosiarka stojąca ZS4000

Możliwość pracy w ciasnym obszarze i szybka jazda wokół drzew i kwietników sprawia, że nowa kosiarka stojąca o zerowym promieniu skrętu ZS4000 zapewnia optymalną widoczność na obszarach o zróżnicowanym układzie, gdzie operator musi częściej wchodzić na kosiarkę i schodzić z niej. Niewielkie rozmiary tego modelu pozwalają w trakcie transportu umieścić więcej maszyn na przyczepie.

ZS4000, dostępna z silnikiem Kawasaki z serii FT o mocy 20 lub 24 KM do wyboru i z hydrostatyczną przekładnią zintegrowaną, zapewnia wystarczający moment obrotowy do długiej pracy i płynnego działania z maksymalną prędkością 16,8 km/h. Kosiarkę ZS4000 można wyposażyć w platformę tnącą AirFX 122 cm, 132 cm lub 155 cm z deflektorami Air-Gap, które zapewniają lepszy przepływ powietrza oraz z przykręcanymi stalowymi wrzecionami o dużej trwałości. Tną one wysokie trawy do jednego rozmiaru dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu podnoszącemu trawę do ostrza w celu zapewnienia gładszego cięcia. Również tę kosiarkę można wyposażyć w zestaw do ściółkowania.

► Komercyjna kosiarka prowadzona WB700

Komercyjna kosiarka prowadzona WB700 (o kompaktowych wymiarach) firmy Bobcat ma napęd hydrauliczny, który ogranicza zmęczenie operatora i minimalizuje naruszanie podłoża. WB700 zapewnia większą precyzję koszenia wokół przeszkód na terenach o gęstej zabudowie.

WB700 napędzana jest silnikiem Kawasaki z serii FS o mocy 15,0 lub 18,5 KM. Hydrostatyczna przekładnia zintegrowana zapewnia płynne i proste działanie z dużym momentem obrotowym i prędkością do 10,5 km/h. WB700 można wyposażyć w platformy tnące TufDeck 122 cm lub 132 cm z trwałymi, stalowymi zespołami tnącymi pozwalającymi na cięcie w trudnych warunkach i ciasnych obszarach. Maszynę można również wyposażyć w zestaw do ściółkowania.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Bobcat

23. czerwiec 2024 07:53