StoryEditor

Bobcat nie ustaje w rozwoju, gdzie powstanie nowy zakład?

Bobcat, to globalna firma specjalizująca się w produkcji sprzętu i rozwiązań do branży budowlanej i nie tylko
23.06.2024., 06:00h

Nowa lokalizacja rozszerzy istniejący globalny potencjał marki Bobcat, zapewniając dodatkowe moce produkcyjne do wytwarzania wybranych modeli kompaktowych ładowarek gąsienicowych i o sterowaniu burtowym. Kompaktowe ładowarki Bobcat są również produkowane w Stanach Zjednoczonych i w Czechach, ale jak zaznacza koncern, nowy zakład nie będzie miał wpływu na tę działalność.

280 mln euro na zakład produkcyjny w Meksyku

Zakład o powierzchni 65 tys. m2, z siedzibą w okręgu Salinas Victoria pod Monterrey w stanie Neuvo Leon w Meksyku ma rozpocząć działalność w 2026 r.

Obserwujemy ogromny rozwój naszej branży, nowy zakład pozwoli nam realizować nasze długoterminowe plany zwiększania produkcji w celu zaspokojenia popytu – powiedział Scott Park, dyrektor generalny i wiceprezes zarządu Doosan Bobcat i dodał, że – Rozpoczęcie budowy odzwierciedla nasze dążenie do spełnienia oczekiwań klientów – obecnych i przyszłych – którzy są gotowi zdziałać więcej przy użyciu naszego sprzętu.

Jakość, precyzja i wydajność

Nowy zakład produkcyjny będzie ubiegał się o certyfikat LEED Silver i będzie wykorzystywał najnowocześniejsze rozwiązania ze szczególnym naciskiem na jakość, precyzję i wydajność energetyczną. Warto dodać, że certyfikat LEED to system wielokryterialnej oceny budynków, w tym przemysłowych.

Mamy nadzieję na rozwój naszych mocy produkcyjnych w okręgu Salinas Victoria, z jego doskonałym sektorem przemysłowym, kompetentnymi kadrami i środowiskiem sprzyjającym rozwojowi biznesu. Nasze inwestycje tutaj są dowodem naszego zaufania do miejscowego otoczenia i rozwijającej się miejscowej gospodarki – powiedział Mike Ballweber, prezes Doosan Bobcat North America.

Nawet 800 miejsc pracy w regionie!

Projektem zakładu zajmuje się pracownia Shultz + Associates Architects z USA oraz GP Construcción, należąca do Grupo GP z Meksyku, jako kierownictwo budowy. Pracownia Shultz + Associates Architects współpracowała z firmą Bobcat przy projektowaniu wielu jej obiektów w Ameryce Północnej. GP Construcción specjalizuje się w obiektach przemysłowych w Meksyku. Nowy zakład ma zapewnić 600–800 miejsc pracy w regionie.

image
Zdjęcie Ilustracyjne: Sprzęt marki Bobcat można zobaczyć na targach Agro Show w Bednarach (tu na wystawie 2022 r.).
FOTO: Jan Józefowicz

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Bobcat

13. lipiec 2024 07:30