StoryEditor

Armin Walter nowym dyrektorem sprzedaży eksportowej w Pateer Group

Firma Pateer zajmująca się dystrybucją obciążników do ciągników, ładowarek i maszyn budowlanych inwestując w kadrę kierowniczą rozwija sprzedaż na rynkach eksportowych.

Pateer Group rozwija sieć sprzedaży

O rozwoju sieci sprzedaży Grupy Pateer w Polsce pisaliśmy w artykule „Pateer Group – ekspansja w Europie”. Firma postawiła sobie za cel poprawę obsługi klientów w zakresie dostaw obciążników i innych akcesoriów do wszystkich wiodących marek ciągników rolniczych i ładowarek teleskopowych. Kolejną zmianą jest mianowanie Armina Waltera dyrektorem sprzedaży eksportowej.

Kim jest nowy dyrektor w Pateer Group?

Armin Walter od wielu lat odpowiedzialny jest za sprzedaż międzynarodową w tym również wyposażenia ciągników rolniczych. Przez 15 lat był odpowiedzialny za rynki eksportowe w firmie Stoll. W zespole Peteer nowy dyrektor zajmie się sukcesywnym rozwojem marki na rynkach międzynarodowych. Priorytetem firmy jest wzmocnienie pozycji na światowych rynkach ze szczególnym naciskiem na rozwój sieci dealerskiej.

Czym zajmuje się Pateer Group?

Firma Pateer zajmuje się produkcją kilku rodzajów obciążników: od betonowych, przez żelbetowe i betonowo-magnetydowe, po żeliwne i stalowe. Wytwarza również schowki, zabezpieczenia podwoziowe, zderzaki przednie oraz zaczepy i haki tylne.

Pateer Group z Holandii

Siedziba działu finansów i administracji holenderskiej firmy znajduje się w Sint-Jansteen. W tym samym miejscu również mieści się dział logistyki dla Europy północnej i środkowowschodniej. Od 1994 roku w Bruz koło Rennes znajduje się  dział badań i rozwoju. Od 2019 jest tam ośrodek doświadczalny – Experience Center.

Pateer Group jest również wyłącznym dystrybutorem przednich podnośników i przednich WOM niemieckiego producenta Stemplinger KVF na rynkach Francji, krajów Beneluksu, Polski, Włoch i Hiszpanii.

Bartłomiej Dróżdż

24. maj 2024 06:49