StoryEditor

Amazone przejmuje brazylijską firmę MP Agro

Dzięki tej transakcji brazylijska firma MP Agro specjalizująca się w rozsiewaczach nawozów staje się częścią Amazone Group
30.04.2024., 06:00h

Firma Amazone informuje, że przejęła brazylijską firmę MP Agro, która specjalizuje się rozsiewaczach nawozów. Dzięki jest transakcji MP Agro stanie się częścią Amazone Group. Przejęcie to stanowi kamień milowy dla obu firm i stanowi kolejny krok w rozwoju Grupy Amazone w Ameryce Południowej.

Współpraca między MP Agro i Amazone umożliwia połączenie szczególnych atutów obu firm w celu wspólnego wyznaczania nowych standardów w profesjonalnej technologii nawozowej, a obecna kadra MP Agro pozostanie niezmieniona pod sprawdzonym kierownictwem Douglasa Peccina i będzie kontynuować działalność operacyjną.

image
Firma MP Agro została założona w 2012 r. w Ibaté w stanie São Paulo.
FOTO: MP Agro

Jakość pracy i dokładność rozsiewu

– Będziemy polegać na zespole MP Agro, wykorzystując ich doświadczenie i bliskość lokalnego rynku, dzięki czemu w Amazone będziemy mogli wprowadzić naszą technologię do Brazylii – wyjaśniają właściciele marki Amazone Christian Dreyer i dr Justus Dreyer. Fuzja ma na celu zaoferowanie innowacyjnych maszyn rolniczych najwyższej jakości na rynku brazylijskim oraz podniesienie poziomu dokładności i zrównoważonego stosowania nawozów na nowy poziom.

Atuty obu firm

MP Agro wnosi ze sobą młody, zmotywowany i dynamiczny zespół, który koncentruje się na sektorze aplikacji nawozów, dysponując głęboką wiedzą i doświadczeniem na brazylijskim rynku. Dzięki silnym partnerom handlowym w całej Brazylii, MP Aagro jest znane z wysokiej jakości swoich produktów.

Amazone, firma rodzinna w czwartym pokoleniu, od ponad 140 lat stawia na ciągły rozwój przez innowacje i precyzję swojego sprzętu, co ma istotne znaczenie w inteligentnej uprawie roślin.

Jako wspólny podmiot, MP Agro i Amazone będą dążyć do tego, aby stać się wiodącym dostawcą technologii do aplikacji nawozów w Brazylii i dalej rozwijać swoje wspólne innowacje. Obie firmy liczą na to, że partnerstwo obiecuje znaczną wartość dodaną dla klientów w Brazylii. Firma MP Agro została założona w 2012 r. w Ibaté w stanie São Paulo.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Amazone

21. maj 2024 06:36