StoryEditor

200 tys. silników FPT Industrial z Argentyny

Zakład FPT Industrial z siedzibą w Cordobie wypuścił na rynek 200-tysięczny silnik. Taki wynik uzyskano w dwa lata po osiągnięciu 150 000 jednostek we wrześniu 2022 r.
22.03.2024., 06:00h

Argentyński zakład uruchomiony w 2012 roku zajmuje się produkcją układów napędowych do pojazdów drogowych i terenowych, maszyn rolniczych i budowlanych oraz agregatów prądotwórczych. Dwie linie montażowe produkują średniej wielkości serię NEF wraz z ciężkimi wersjami silnikowymi Cursor 9, 10, 11 i 13. Jeśli chodzi o modele Cursor to 100% wyprodukowanych silników trafia do Brazylii. Zatem nie ma się czemu dziwić, że dwustutysięczny model trafił do Brazylii.

Sukces dzięki strategicznym partnerstwom

– Dwieście tysięcy silników to znaczące osiągnięcie, które podzielają wszyscy, którzy są częścią FPT Industrial. Niewątpliwie nie byłoby to możliwe bez zaangażowania każdego członka zespołu, który każdego dnia wnosi swoją pracę i wiedzę do wzrostu i rozwoju firmy – powiedział Marco Rangel, wiceprezes FPT Industrial na Amerykę Łacińską. Dodał również: – Oczywiście niezbędne są również strategiczne partnerstwa, które napędzają innowacje i zrównoważony rozwój naszych produktów, to dzięki nim jesteśmy aktywni w każdym z kluczowych sektorów przemysłu.

Do głównych klientów FPT Industrial w Argentynie należą CNH Industrial, Palmero i Caimán w zakresie maszyn rolniczych i budowlanych; IVECO dla lekkich, średnich i ciężkich pojazdów użytkowych; oraz Himoinsa, Elektrogen, Powgen i Casa Fenk w segmencie agregatów prądotwórczych.

Silnik spełnia normy Euro VI bez stosowania układu EGR

Ten historyczny wynik został osiągnięty dzięki silnikowi Cursor 13, wyposażonemu w wysokociśnieniowy układ wtryskowy Common Rail o ciśnieniu 2200 barów, elektronicznie sterowaną turbosprężarkę o zmiennej geometrii oraz opatentowane przez FPT Industrial rozwiązanie oczyszczania spalin HI-eSCR, które pozwala spełnić normy Euro VI bez konieczności stosowania układu EGR.

Nowo skalibrowany na rynek brazylijski, FPT Industrial Cursor 13 Common Rail e-VGT oferuje większą zwinność i wysoką niezawodność w transporcie ładunków. Ponadto wprowadza nową czterostopniową strategię działania hamulca silnikowego, zapewniającą większe bezpieczeństwo hamowania i maksymalną moc hamowania 610 KM w czwartym stopniu, przy wzroście o 150 KM w stosunku do pojazdów Euro V.

FPT Industrial w Grupie Iveco

Fabryka w Cordobie jest również punktem odniesienia dla Grupy Iveco dla DOT (Driving Operations Together), programu zorientowanego na wyniki, który ma na celu optymalizację działalności na całym świecie i promowanie zrównoważonego rozwoju we wszystkich produktach i procesach, przy jednoczesnym zwiększeniu produkcji krajowej i rentowności firmy.

– FPT Industrial nadal umacnia swoją pozycję na rynku krajowym i międzynarodowym dzięki koncentracji na jakości, innowacjach DOT i strategicznym partnerstwom. Nasze zobowiązanie do doskonałości, a dostarczanie produktów o wysokiej wydajności nadal jest siłą napędową naszego sukcesu mówi Soledad Serral z Departamentu Transportu w Argentynie.

Zasięg globalny

Warto dodać, że ponad 8000 osób w dziesięciu zakładach produkcyjnych i jedenastu centrach badawczo-rozwojowych pracuje dla FPT Industrial na całym świecie. Działając w prawie 100 różnych krajach, jej globalna sprzedaż i dział obsługi klienta wspierają wszystkich klientów marki. Bogata oferta produktowa obejmuje sześć serii silników o mocy od 42 KM do ponad 1000 KM, skrzynie biegów o momencie obrotowym do 500 Nm oraz przednie i tylne osie od 2,45 do 32 ton GAW (Gross Axle Weight). FPT Industrial oferuje najbardziej kompletną na rynku gamę silników na gaz ziemny do zastosowań przemysłowych, o mocy od 50 do 520 KM. Dedykowany dział ePowertrain przyspiesza drogę do mobilności o zerowej emisji netto, oferując elektryczne układy napędowe, zestawy akumulatorów i systemy zarządzania akumulatorami.

image
Zdjęcie ilustracyjne: prezentacja silników FPT na targach Agritechnica.
FOTO: Jan Józefowicz

Zróżnicowana gama silników

Ponad 8000 osób w dziesięciu zakładach produkcyjnych i jedenastu centrach badawczo-rozwojowych pracuje dla FPT Industrial na całym świecie, działając w niemal 100 krajach. Bogata oferta produktowa obejmuje sześć serii silników o mocy od 42 KM do ponad 1000 KM, skrzynie biegów o momencie obrotowym do 500 Nm oraz przednie i tylne osie od 2,45 do 32 ton GAW (Gross Axle Weight). FPT Industrial oferuje najbardziej kompletną na rynku gamę silników na gaz ziemny do zastosowań przemysłowych, o mocy od 50 do 520 KM. Dedykowany dział ePowertrain przyspiesza drogę do mobilności o zerowej emisji netto, oferując elektryczne układy napędowe, zestawy akumulatorów i systemy zarządzania akumulatorami.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: FPT Industrial

19. maj 2024 13:13