StoryEditorUżywane ładowarki

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego Merlo Turbofarmer?

Merlo oferuje ładowarki teleskopowe dla rolnictwa od około 30 lat. Pokazujemy, dlaczego model Turbofarmer 38.10 może być interesujący i co należy sprawdzić przed zakupem.
18.06.2023., 14:00h
Artur JakubekArtur Jakubek

Kilka miesięcy temu Merlo zaprezentowało najnowszą odsłonę serii Turbofarmer, która obejmuje przede wszystkim zmiany w kabinie i obsłudze oraz dostosowanie silników do normy emisji spalin Euro V. Obecnie serię rozpoczyna najmniejszy model 27.6, o wysokości podnoszenia 6 m i ładowności 2,7 t, a największym modelem jest TF 65.9, o wysokości podnoszenia 9 m i ładowności 6,5 t. Na początek słowo o oznaczeniach modeli. Dwie pierwsze cyfry to udźwig maszyny, a po kropce następują cyfry oznaczające maksymalną wysokość podnoszenia.

image

W starszych maszynach warto zajrzeć pod deskę rozdzielczą.

FOTO: profi

Używany Merlo Turbofarmer 38.10

W tym artykule skupimy się na modelu Turbofarmer 38.10. Ta ładowarka teleskopowa ma udźwig 3,8 t i wysokość podnoszenia 10 m i wraz z modelami 40.7 i 42.7 jest jedną z najczęściej używanych maszyn Merlo w rolnictwie. W tych modelach klienci szczególnie doceniają dobrą obsługę, ergonomię, precyzyjne sterowanie oraz wysoki komfort jazdy.

WARTO WIEDZIEĆ

Wraz z wprowadzeniem serii TF w 2014 roku Merlo przedstawiło przeprojektowany model ładowarki Turbofarmer 38.10.

Przy zakupie należy zwrócić
uwagę na osie i ramię teleskopowe.

Silnik i układ napędowy modelu Turbofarmer 38.10 rzadko dają
powody do obaw.

Pierwsze oględziny używanej ładowarki

Poszukując używanego modelu 38.10, jest w czym wybierać. Z jednej strony mamy ładowarki z oznaczeniem P, które pochodzą z produkcji od 2005 do 2014 r., a z drugiej są też nowo zaprojektowane modele Turbofarmer po roku produkcji 2014, które można rozpoznać po oznaczeniu typu TF. O różnicach technicznych opowiemy później. Dodatkowe oznaczenie TT jest informacją, że maszyna ma hydrauliczne poziomowanie (w zakresie 8 stopni) i przesuw boczny.

Czy warto kupić ładnie utrzymaną ładowarkę Merlo?

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Profi
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
20. kwiecień 2024 14:51