StoryEditor

Test profi: porównanie 5 ładowarek teleskopowych

Wysokość podnoszenia 6 m, ładowność 2,5 t oraz kompaktowe gabaryty – to idealne cechy przy wymagających pracach załadunkowych w gospodarstwie, ale także w wąskich korytarzach w oborze.

26.10.2021., 00:00h

Wysoko na 6 m!


Trudno podnieść 2,5 t na wysokość 6 m za pomocą ładowacza czołowego, nie mówiąc już o tym, żeby zmieścić się ciągnikiem z takim ładowaczem w drzwiach o wymiarach 2 × 2 m. Właśnie do takich zadań zaprojektowano maszyny, które stanęły w szranki w naszym teście. Przez wiele tygodni sprawdzaliśmy kwintet w składzie:
  • Faresin 6.26 Classic 52

  • JCB 525-60 Agri-Plus

  • Kramer KT 276

  • Manitou MLT 625-75 H Elite

  • Merlo P 27.6

Mnóstwo zadań

Załadunek wozów paszowych, usuwanie obornika, układanie balotów, przenoszenie palet i prace ziemne, jednym słowem – roboty było mnóstwo. Oprócz praktycznych spostrzeżeń przedstawiamy parametry użytkowe i kluczowe dane techniczne maszyn. Jak nie należy oceniać książki po okładce, tak samo gabarytów ładowarek, bo różnią się w zależności od wielkości ogumienia.Wszystkie wartości zmierzone w trakcie testu oraz najważniejsze parametry 5 maszyn zamieściliśmy w tabeli „Dane techniczne i wartości zmierzone”.

Silne ramię

Jednym z podstawowych kryteriów przy wyborze ładowarki teleskopowej jest udźwig. W tej konkurencji prowadzi Manitou MLT 625-75 H, przy czym udźwig poszczególny...

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Profi
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
27. listopad 2022 00:13