StoryEditor

Pługi używane: ile potrzebujesz skib?

Tym razem pokazujemy ogłoszenia o sprzedaży pługów używanych od wersji 3-skibowych wzwyż.

30.01.2022., 00:00h

Przyjrzyjmy się wyposażeniu i cenom kilku pługów, które pojawiły się na ogloszenia.agro.pl z portalu Polskiego Wydawnictwa Rolniczego. Zaczynamy od ofert pługów z bogatszym opisem, a skończymy na tych, które nie były zbyt wylewne. Tak czy owak, warto się im przyjrzeć. 

Kverneland i Kuhn  

Jak zapewnia sprzedawca, jego trzyskibowy Kverneland  LD 110/160 Vario z 2005 r. w cenie 19 tys. zł jest w bardzo dobrym stanie technicznym, nic nie było spawane, a lakier jest oryginalny. Oczywiście - jak to w ofertach bywa - są zdjęcia, więc już na tej podstawie można podjąć decyzję, że warto kliknąć w link i być może... dojdzie do transakcji. Wystawiony do sprzedaży pług ma przedpłużki i zabezpieczenie śrubowe i kroje talerzowe. Oferująca się tu firma handlowa ma w ofercie wiele maszyn i ciągników. Jest także dystrybutorem środków Hyperin do mycia i konserwacji maszyn rolniczych.

Drugi z wystawionych pługów to używany model marki Kverneland, tym razem 5-skibowy z liniowaniem, który wyceniono na 25 tys. zł. W rubryce stan - widnieje określenie: bardzo dobry.

A teraz trzeci model z tego samego placu. To używany czteroskibowy pług Kuhn Master 120 w bardzo dobrym stanie, cena 18 tys. zł. 

Unia Tur Resor 4+1 

Opis stanu technicznego tego pługa z Unii kilka istotnych informacji: nieuszkodzony, kupiony w Polsce z rocznika 2008. Szerokość orki 35 cm na skibę. Zabezpieczenia resorowe non stop. Zachętą, wg informacji sprzedającego, jest bardzo dobry stan pługa bez spawów i z oryginalną farbą producenta. Co ważne, części robocze w dobrym stanie, nie wymagają własnego wkładu finansowego – czyli zestaw gotowy do pracy, cena 10,5 tys. zł.

4-skibowy Euro-Masz

Czteroskibowy pług zagonowy marki Euro Masz w dobrym stanie technicznym wyposażony jest w zabezpieczenie śrubami zrywanymi. Cena 7100 zł. Wysokość słupicy określono na 70 cm, a rozstaw korpusów na 94 cm i odkładnice 40. Elementy robocze wykonane ze stali borowej/hartowane. Poza tym sprzedawca oferuje również pługi jednobelkowe. Po zakupie sprzętu jest możliwość dowozu pod wskazany adres. 

Ogłoszenia z oszczędną informacją

Używany, 5-skibowy pług obracalny Gregoire Besson w wersji 4+1 z zabezpieczeniem śrubami zrywanymi. Elementy robocze dobre, ale lemiesze wymagają wymiany, cena 11 tys. zł.

Używany pług obracalny Euro Diamant 10 w wersji siedmioskibowej. Sprzedający wyjaśnia, że pług kupiono jako pokazowy, był użytkowany tylko przez dwa sezony. Od 6 lat nieużywany z powodu zmiany technologii uprawy. Stan techniczny bardzo dobry, cena 107 tys. zł.

Używany, 5-skibowy pług z firmy Unia Grudziądz, stan dobry, cena 550 zł. 

Kolejny, 5-skibowy, używany pług zagonowy z Unii w dobrym stanie technicznym, cena 1250 zł.

Używany pług Vogel & Noot PF 32202, cena 11,5 tys. zł

Używany, siedmioskibowy pług Vogel&Noot z resorowanym zabezpieczeniem przeciwkamieniowym. Właściciel określa stan sprzętu jako dobry, ma do wyboru 2 sztuki. Zabezpieczenie przed kamieniami resorowe, cena 19 tys. zł.

opr. jj

27. styczeń 2023 04:36