StoryEditor

Gigantyczna opona BKT EarthMax SR 468

W szerokiej gamie specjalistycznych opon offroad marki BKT pojawi się prawdziwy gigant – model EarthMax SR 468 przeznaczony do wozideł.

02.11.2020., 00:00h

W szerokiej gamie specjalistycznych opon offroad marki BKT pojawi się prawdziwy gigant – model EarthMax SR 468 przeznaczony do wozideł. Prototyp opony w rozmiarze 40.00R57 będzie w najbliższych miesiącach poddany testom w warunkach terenowych.

Nietypowy model w nietypowych okolicznościach

Opona EarthMax SR 468 powstawała w niezwykłych okolicznościach. Maszyny potrzebne do jej produkcji dotarły do ??indyjskiej fabryki w Bhuj w styczniu tego roku – tuż przed blokadą spowodowaną pandemią Cocid-19. Z tego względu zostały one uruchomione dopiero po czasowym wygaszeniu produkcji w fabryce BKT, które było konieczne do wdrożenia rygorystycznych procedur bezpieczeństwa. 

– Pomimo pandemii i trudności jakie spowodowała, w BKT osiągnęliśmy założony cel – idziemy zdecydowanie na przód, chroniąc jednocześnie pracowników, którzy stanowią prawdziwą wartość firmy – powiedział Rajiv Poddar, dyrektor zarządzający BKT. – Dzięki oponie EarthMax, której prototyp powstał przy niezwykłej determinacji moich współpracowników, wysyłamy pozytywny sygnał do naszych partnerów, dystrybutorów oraz klientów. W firmie BKT, badania i rozwój nowych produktów nie zatrzymały się w miejscu – dodaje Rajiv Poddar.

EarthMax SR 468 – największa opona BKT

Warto zauważyć, że EarthMax SR 468 w rozmiarze 40.00R57 to największa opona, jaką kiedykolwiek wyprodukowała firma BKT.

– W tej chwili musimy wykorzystać całą naszą siłę, energię i kreatywność. Właśnie to napędza naszą działalność i nieustanny rozwój produktów – dodaje Dilip Vaidya, prezes i dyrektor ds. technologii w BKT. – To ważny dla nas moment. Powstał produkt w gigantycznym rozmiarze, który w najbliższym czasie będzie poddawany najbardziej rygorystycznym testom aż do wiosny 2021 roku, dopóki będziemy mieć pewność, że osiągnęliśmy najwyższą jakość i niezawodność opony EarthMax. Tylko wtedy wprowadzimy na rynek nową oponę EarthMax SR 468 – podsumowuje Dilip Vaidya.

Mniej ciepła to dłuższa żywotność

Opona EarthMax SR 468 rozszerzy ofertę terenowych opon radialnych stosowanych w pojazdach specjalnych o dużych gabarytach. Konstruktorzy zaprojektowali wzór bieżnika opony EarthMax SR 468 oraz zastosowali specjalną mieszankę w celu ograniczenia generowania ciepła podczas pracy w trudnych warunkach terenowych i przy dużym obciążeniu. Producent zapewnia, że głęboki bieżnik oraz konstrukcja All Steel gwarantuje dużą odporność opony EarthMax.

opr. aj

25. styczeń 2023 00:25