StoryEditorElektronika

Pierwsza aplikacja na smartfony, która podaje optymalne ciśnienie w oponach różnych marek!

W efekcie współpracy firmy Vredestein z innymi producentami opon powstała aplikacja Agro Tyre Pressure, która pomaga w określeniu prawidłowego ciśnienia w oponach różnych marek. Jak to działa?
14.04.2023., 06:00h

Wysoka efektywność i przyczepność opon do podłoża, wymaga zapewnienia odpowiedniego ciśnienia w jej wnętrzu. Co do tego zgodni są zarówno producenci, jak i użytkownicy. Jest to szczególnie trudnie w branży rolniczej, gdzie duża różnorodność pojazdów i ich zastosowań, wymaga regularnego kontrolowania i dopasowywania ciśnienia w oponach do zmiennych warunków glebowych. Poprawia to nie tylko kluczowe parametry pracy, ale również trakcję, co wpływa na oszczędność paliwa i chroni glebę przed nadmiernym zagęszczaniem.

Procedura ustalania odpowiedniego ciśnienia w oponach

Po określeniu obciążeń osi i maksymalnej prędkości jazdy, aby wyregulować ciśnienie w oponach, użytkownik pojazdu powinien zapoznać się z dokumentacją producenta. To najtrudniejsze zadanie, ponieważ często pojawia się pytanie: gdzie znaleźć tę informację? Na karcie produktu, na stronie internetowej producenta, czy kontaktując się ze sprzedawcą? Sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana, jeśli flota maszyn w gospodarstwie ma opony wielu marek. Często w takich przypadkach ciśnienie ustalane jest „na oko” – niestety kosztem efektywności pracy.

Aplikacja Agro Tyre Pressure

Świadomi tych trudności, przed jakimi codziennie stają operatorzy maszyn i rolnicy, producenci opon podjęli współpracę, aby znaleźć rozwiązanie tego problemu. Opracowali aplikację Agro Tyre Pressure, która zawiera bazę danych każdego producenta opon, w którym użytkownicy znajdą tabelę ciśnień wraz z obciążeniami i dopuszczalnymi prędkościami jazdy.

Prawidłowe ciśnienie w oponach dzięki aplikacji

Aplikacja Agro Tyre Pressure dostępna jest na smartfony, więc jest zawsze pod ręką i zapewnia łatwy i szybki dostęp do niezbędnych informacjach o danym modelu opony. Umożliwiając wybór obciążenia osi, prędkości jazdy oraz marki i rozmiaru opony, Agro Tyre Pressure wskaże ciśnienie powietrza w oponie, przy którym będzie ona pracować najefektywniej.

opr. aj

21. maj 2024 05:24