StoryEditor

Dwa modele 5DF Keyline Stage V

Nowa seria 5DF Keyline marki Deutz-Fahr, to dwa modele ciągników: 5070DF Keyline i 5080DF Keyline.

22.09.2022., 13:00h

To ciągniki do prac w gospodarstwach rolniczych, sadach, winnicach, do plantacji w tunelach i dla firm komunalnych. Jak informuje producent, solidna konstrukcja i prosta obsługa to cechy, dzięki którym nowe modele 5DF Keyline oferują optymalne parametry użytkowe. Firma wskazuje na zredukowane koszty eksploatacji i zmniejszone do niezbędnego minimum czynności obsługowe. Nowe modele serii 5DF Keyline mają układ hamulcowy na cztery koła.

Cichy silnik

Kompaktowe wymiary silnika Farmotion 35 i układ kierowniczy z dużym kątem skrętu kół ułatwia manewrowanie. Jednostki napędowe spełniają wymogi normy emisji spalin Stage V bez konieczności użycia płynu AdBlue. Dzięki rezerwie momentu obrotowego wynoszącej 28%, silnik modelu w 5080DF Keyline jest elastyczny w szerokim zakresie obrotów. Niski poziom hałasu podczas pracy uzyskano dzięki maksymalnej prędkości obrotowej silnika wynoszącej 2200 obr./min.

Układ napędowy

Dostępne są cztery różne konfiguracje układu napędowego. W standardowej wersji wyposażenia montowana jest 5-biegowa skrzynia z 15+15 przełożeniami (5 biegów, 3 zakresy). Opcjonalnie możliwy jest wybór przekładni 10+10 (5 biegów, 2 zakresy) lub najbardziej rozbudowanej 30+15 z dodatkowym zakresem prędkości zredukowanych do jazdy do przodu (prędkości minimalna od 0,15 km/h). Ofertę uzupełnia prosta skrzynia 4-biegowa z dwoma zakresami i łącznie 8+8 przełożeniami, dedykowana do prostych prac. Wszystkie wersje napędu zaprojektowano do jazdy z prędkością maksymalną wynoszącą 40 km/h.

WOM wspomaga pracę w trudnym terenie

WOM ma niezależne sprzęgło sterowane dźwignią, pozwalające na proste i stopniowe włączanie i wyłączanie napędu wałka. Oferowany jest szeroki wybór konfiguracji WOM, w tym WOM synchro. W tym ostatnim przypadku, prędkość obrotowa końcówki wałka WOM jest zsynchronizowana z prędkością obrotową kół tylnych ciągnika. Takie rozwiązanie może być przydatne w trakcie jazdy w trudnym terenie z przyczepką wyposażoną w oś napędową.

Dwa obwody w standardzie

Układ hydrauliczny wyposażono w pompę o stałej wydajności 50 l/min. Układ kierowniczy zasila całkowicie niezależna, dodatkowa pompa wspomagania. W standardzie montowane są dwa obwody układu hydraulicznego z tyłu ciągnika. Konfigurację hydrauliki można rozbudować do trzech obwodów. Podnośnik tylny oferuje udźwig, wynoszący 3050 kg. Dzięki temu ciągnik może obsługiwać wszystkie maszyny dedykowane do tej klasy traktorów. Przednia oś ma 100% blokadę mechanizmu różnicowego. Maksymalny kąt skrętu kół wynoszący 55° zapewnia dużą zwrotność.

Komfortowa kabina

Nowoczesne, ergonomicznie zaprojektowane miejsce operatora zapewnia wysoki poziom komfortu. Platforma z ramą bezpieczeństwa ma niski tunel środkowy i dużą przestrzeń na nogi. System sterowania sprawdzony w innych modelach ciągników marki Deutz-Fahr, gdzie wszystkie przyrządy sterownicze oznaczono kolorami sprawia, że sterowanie funkcjami jest proste. Nowoczesna deska rozdzielcza obejmuje wyświetlacz cyfrowy, który dostarcza niezbędne informacje o parametrach eksploatacyjnych ciągnika. Opcjonalnie, modele 5DF Keyline można doposażyć w 6-słupkową kabinę z klimatyzacją i pakietem reflektorów.

opr. jj

23. czerwiec 2024 04:27