StoryEditor

Jak spisuje się rewers w nowym ciągniku Belarus 923.7? Docieracze Profi odc. 5

Ciągnik MTZ Belarus doskonale znane są wszystkim rolnikom. Jest ich w Polsce bardzo wiele i nadal pracują w gospodarstwach z uwagi na sporą wytrzymałość, dostępność tanich części i prostotę w naprawie. Nadają się do wielu prac w polu i zagrodzie.

18.12.2021., 00:00h
W najnowszym, piątym już odcinku nasza trójka Docieraczy sprawdził wytrzymałość nowych ciągników marki Belarus z fabryki MTZ. Nowością w ciągniku 923.7 o mocy 95 KM jest mechaniczny rewers i silnik z normą spalin Euro V. Rewers oznacza - przynajmniej teoretycznie - poprawę manewrowania tym ciągnikiem podczas pracy, a nowoczesny silnik umożliwia zakup Belarusa jako nowego ciągnika w Polsce co jest ważne w kontekście otrzymania unijnych dotacji np. w ramach premii dla młodego rolnika.

Przetestowaliśmy zatem w polu oba te nowe elementy. Co z tego wyszło i oba ciągniki wyszły bez szwanku polowy wyścig na ćwierć mili, na który uparli się Artur i Piotr - przekonajcie się sami. Zachęcam do obejrzenia tego odcinka!Obejrzyj także poprzednie odcinki "Docieraczy":

Odc. 1 - New Holland
Odc. 2 - John Deere
Odc. 3 - JCB
Odc. 4 - Valtra i Land Rover

17. lipiec 2024 20:32