r e k l a m a

Partner serwisu

Tuning pras zwijających

Tuning pras zwijających

Stara prasa, dobre pomysły – nowe możliwości

Lada moment skończą się żniwa, więc warto – tak na gorąco – przyjrzeć się zamieszczonym  tu pomysłom na modernizację pras zwijających, aby jesienią lub zimą  podłubać przy swoich maszynach i poprawić ich funkcjonalność.

Liczy się pomysł

Wielu rolników to urodzeni majsterkowicze, którym podczas prac polowych  krążą po głowie pomysły na usprawnienie swojego sprzętu. Najczęściej tego, którym akurat pracują. Bywa, że nie zawsze są zadowoleni z jego funkcjonowania.

Niedrogie przeróbki

Oczywiście, najlepsze są proste rozwiązania, które nie wymagają ponoszenia wielkich nakładów finansowych, a jeszcze lepiej, gdy nie są zbyt skomplikowane. Pokazane tu pomysły – od sprytnych narzędzi po zoptymalizowane owijanie siatką – nie są skomplikowane. A że z prasami nie ma żartów, więc przydadzą się także rozwiązania, poprawiające bezpieczeństwo pracy.  Prosimy o przesłanie kilku zdjęć o dużej rozdzielczości, aby nadawały się do druku, a także w miarę szczegółowy opis pomysłu.  A. Bertling, opr. jj

Jeden z kilku pomysłów

Są sytuacje, w których niezbędne jest dodatkowe oświetlenie elementów roboczych maszyny. Tak było w przypadku prasoowijarki BIO Opticut 14 marki Taarup. Jej użytkownik zamontował dwa reflektory LED z przodu maszyny. Wystarczy podnieść klapę, aby włączyły się automatycznie za pomocą przełącznika i oświetliły całą komorę prasowania i owijania. Dzięki temu można kontrolować owijanie i składowanie bel. Sporadycznie może się zdarzyć, że przy włączonych światłach roboczych następuje spadek napięcia i elektrohydrauliczne zespoły sterujące prasy nie będą działały prawidłowo. Dlatego wynalazca umieścił dodatkowy akumulator samochodowy jako bufor między głównym źródłem zasilania ciągnika a prasą.

opr. jj

Cały artykuł znajdziecie Państwo od str. 70

Zobacz także