StoryEditor

7 × 120 KM - test 7 traktorów

Pod względem techniki i zużycia paliwa w naszym teście porównawczym prym wiodą ciągniki New Holland i McCormick. Pod kątem pracy i obsługi w czołówce plasują się Claas i Valtra.

25.10.2021., 00:00h

Test porównawczy siedmiu ciągników o mocy ok. 120 KM wykonał międzynarodowy zespół redaktorów z czterech czasopism ze Skandynawii i Holandii. W teście uczestniczyło siedem ciągników (tabela „Dane techniczne i ceny netto”), które oceniano w 15 kategoriach. Wyniki przedstawiono na wykresie „Punkty uzyskane przez 7 ciągników”.

Claas nieznacznie prowadzi

Biorąc pod uwagę sumę punktów, na pierwszym miejscu z nieznaczną przewagą plasuje się Claas, ale po piętach depczą mu New Holland, Valtra i John Deere. Mimo niekiedy niewielkich różnic w wyniku całościowym, część traktorów znacznie różni się od siebie w poszczególnych dyscyplinach. Przykładowo New Holland i McCormick zdobyły wiele punktów za oszczędny silnik FPT, który jest także w ciągniku Claas, w którym miał przepracowane zaledwie 120 h.

Z kolei McCormick nie zyskał wielu punktów za przekładnię z zaledwie trzema biegami zmienianymi pod obciążeniem, a Massey Ferguson nie może wysunąć się na czoło stawki ze względu na większe od rywali zużycie paliwa. Ostatni w zestawieniu, ale równie ważny Zetor – wyposażony jest w oszczędny silnik, ale bardzo prostą przekładnię, tra...

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Profi
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
13. lipiec 2024 08:42