r e k l a m a

Partner serwisu

Centrum testowe Claas otwarte

Centrum testowe Claas otwarte

Znany producent kombajnów zbożowych Class rzuca rękawicę konkurencji i otwiera nowe centrum testowe pozwalające sprawdzać maszyny 24 h na dobę. 

Firma Claas otworzyła w Harsewinkel nowe centrum testowe wspierające rozwój nowych maszyn rolniczych, głównie kombajnów, sieczkarni i ciągników. Zainwestowano 15 mln euro, w tym 3,2 miliona euro bezpośrednio w technologię wspierającą testowanie. 


Jakość i jeszcze raz jakość

r e k l a m a


Claas, budując centrum, jako nadrzędny cel postawiła sobie skrócenie czasu projektowania kombajnów zbożowych, sieczkarni i ciągników. Nowa placówka pozwala zasymulować różne warunki występujące podczas żniw na całym świecie. Testy na elektrycznie napędzanych stanowiskach badawczych trwają 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. 

Już sam budynek centrum ma „dość imponujące” parametry – jak to określają gospodarze. Obiekt ma zainstalowaną moc chłodzenia wynoszącą 1200 kW. Odpowiada to mocy grzewczej 120 domów jednorodzinnych. Na ponad 7000 m2 całkowitej powierzchni użytkowej powstały nowoczesne biura dla około 200 pracowników z atrakcyjnymi powierzchniami komunikacyjnymi. 


Pomachaj hederem


Największe stanowisko badawcze pozwala testować m.in. trwałość hederów o długości do 12 metrów. Sam fundament waży 600 ton, został on odlany w jednym kawałku bezpośrednio na miejscu. 

Nie mniej imponujące jest laboratorium elektroniki: elektronikę wszystkich maszyn montuje się w skomputeryzowanych systemach wielkogabarytowych, tak aby systemy wspomagania operatora mogły być testowane w interakcji z innymi komponentami. Jeden kombajn zbożowy posiada 30 jednostek sterujących, dzięki czemu można w pełni automatycznie uruchomić do 50 000 przypadków testowych na maszynę. 

O maszynach Claas czytaj TUTAJ.

opr. pł
fot. firmowe

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także