Rosnące zainteresowanie ładowarkami teleskopowymi wynika między innymi z ich uniwersalności. Maszyny te w razie potrzeby można wykorzystać nie tylko w pracach rolniczych, lecz także w pracy firm usługowych, komunalnych, tartakach, magazynach czy w niektórych gałęziach przemysłu.
– Ładowarki stosowane w gospodarstwie rolnym muszą być przede wszystkim uniwersalne, przystosowane do różnych zadań. Wszechstronność to jedna z głównych zalet ładowarki Kramer KT407. Maszyna charakteryzuje się udźwigiem na poziomie 4 ton i maksymalną wysokością podnoszenia aż do 7 metrów, co przy kompaktowych wymiarach (szerokość 2,30 m, wysokość 2,31 m) jest bardzo dobrym wynikiem. Maszyna ta przyda się we wszystkich pracach przeładunkowych. Dodatkowo kompaktowe wymiary sprawiają, że maszyna nie ma problemu z wjazdem do budynków – mówi Paweł Łączny, manager ds. rozwoju polskiego rynku w Kramer-Werke GmbH.
Motor: cztery cylindry
Czterocylindrowy silnik Deutz o pojemności 3,6 l i mocy 136 KM przekłada się na przyspieszenie do 40 km/h przy redukcji obrotów silnika (Smart Driving) co jednocześnie zapewnia mniejsze zużycie paliwa i bez zmiany biegów, czyli też bez szarpnięć z tym związanych.
Niewątpliwą zaletą ładowarek jest możliwość doposażenia w np. widły do palet, łyżkę, widły z chwytakiem (tzw. krokodyl), chwytak do bel, łyżkę z krokodylem, wycinak do kiszonki czy ostrza do nabijania snopków. Ponadto użycie ładowarki skraca czas wykonania prac.
Maszyna posiada sporo udogodnień dla operatora. To:
-
panoramiczna szyba zapewniająca dobrą widoczność w trakcie pracy,
-
pulpit sterowniczy z 7-calowym wyświetlaczem LCD,
-
panel sterowniczy Jog Dial, umożliwiający łatwą regulację wszystkich ważnych ustawień maszyny, takich jak przepływ oleju wszystkich obwodów sterowniczych.
-
system Smart Handling, który odciąża operatora od wielu rutynowych zadań, jak wysuwanie i wsuwanie ramienia teleskopowego.
Stawiamy na zwrotność
W niektórych aspektach działalności szczególnie istotne są kompaktowe rozmiary maszyny, które pozwalają dotrzeć w mniej dostępne miejsca. Na przykład mini-ładowarka kołowa Kramer KL12.5 o szerokości 1,20 m i wysokość 1,98 m przy jednoczesnym promieniu zawracania 1,95 m daje możliwość wykonania manewru na niewielkiej przestrzeni, np. w ciasnych pomieszczeniach. Maksymalny ciężar wywracający wynosi 1 250 kg a udźwig z widłami do palet to 750 kg. Wysokość podnoszenia w punkcie obrotu łyżki to 2,80 m. W modelu tym znajdziemy kompaktowy silnik o mocy 31 KM oraz przekładnię hydrostatyczną z prędkością maksymalną 20 km/h.
Doświadczenie i opieka posprzedażowa
W Polsce, podobnie jak i w całej Europie, na mocy strategicznego sojuszu z firmą John Deere ładowarki Kramer są oferowane przez dealerów firmy John Deere. Obecnie sieć sprzedaży obejmuje następujące firmy: Contractus Sp. z o.o., Kuhn Maszyny Rolnicze Sp. z o.o., Małolepszy Group Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Rolnictwa Chempest S.A., P.U.H. Agrotechnika Maszyny Rolnicze Krzysztof Laszuk, ROL-MECH Grażyna i Jan Grześko Sp. z o.o., Wanicki Serwis Sp. z o.o.. Maszyny, części zamienne oraz wsparcie serwisowe zapewnia łącznie 25 oddziałów wyżej wymienionych firm. Są to firmy posiadające duże doświadczenie, dlatego oprócz renomowanego produktu, jakim są ładowarki Kramer, zapewniają również obsługę posprzedażową najwyższej klasy.