r e k l a m a

Partner serwisu

Amazone: opryskiwacz samojezdny Pantera 4503

Amazone: opryskiwacz samojezdny Pantera 4503

Wraz z nowym opryskiwaczem Pantera 4503 firma Amazone wprowadza na rynek maszynę z nowym pakietem Comfort 1 i prowadzeniem belki. 

Silnik opryskiwacza Amazone Pantera

r e k l a m a

Pantera 4503 spełnia normy emisji spalin 5. Jej serce 4503 stanowi 6-cylindrowy silnik Deutz o mocy 218 KM. Silnik rzędowy z turbodoładowaniem i chłodnicą powietrza doładowującego realizujący maksymalne zapotrzebowanie mocy dzięki inteligentnemu układowi sterowania silnikiem w trybie ECO zapewnia – zdaniem producenta – minimalne zużycie paliwa. Jeśli potrzebna jest jednak większa moc, na przykład podczas pracy na stromych zboczach, kierowca posiada do dyspozycji tryb Power. 


Układ oczyszczania spalin Amazone Pantery

W temacie oczyszczania spalin Amazone stawia na układ recyrkulacji spalin z katalizatorem utleniającym do silników wysokoprężnych i filtrem cząstek stałych, który chroni środowisko. Filtr cząstek stałych podlega ciągłej regeneracji podczas pracy. Katalizator SCR redukuje tlenki azotu na zasadzie wtrysku AdBlue. 20-litrowy zbiornik płynu AdBlue(DEF) znajduje się obok 230-litrowego zbiornika oleju napędowego. Zużycie płynu AdBlue(DEF) wynosi ok. 2,5% zużycia paliwa.

Zobacz także

SmartCenter pod ręką

Pod pokrywą maszyn po lewej stronie kryje się SmartCenter z rozwadniaczem i całym osprzętem obsługowym oraz przyłączami wraz z przyłączem do napełniania poprzez ssanie. Pakiet Comfort 1 w Panterze z systemem TwinTerminal 3.0 w osprzęcie obsługowym ma polepszyć obsługę maszyny. Obejmuje on seryjnie automatyczne zatrzymanie napełniania poprzez ssanie. Opcjonalnie oferowane jest również automatyczne zatrzymanie napełniania ciśnieniowego. Żądany poziom napełnienia zbiornika cieczy roboczej można wprowadzić w kabinie poprzez terminal ISOBUS lub na panelu sterowania w systemie TwinTerminal. W czasie oprysku sterownik mieszadła reguluje wydajność mieszania w zależności od stopnia napełnienia zbiornika. Następnie pakiet Comfort umożliwia automatyczne mycie, które można całkowicie obsługiwać zdalnie z kabiny.
Alternatywnie opryskiwacz Pantera może być także wyposażony w pakiet Comfort 2 posiadający dodatkową pompę wody płuczącej. Z tym pakietem maszynę można myć w sposób ciągły, a podczas napełniania poprzez ssanie można napełnić oprócz zbiornika cieczy roboczej także zbiornik wody płuczącej.

 

Kilka słów o belce

Pantera daje się opcjonalnie wyposażyć w nowy aktywny system regulacji belki polowej ContourControl i aktywne tłumienie drgań SwingStop o szerokości roboczej do 40 m. Belka polowa Super-L2 i nowa belka polowa Super-L3 w połączeniu z systemem ContourControl posiada poza tym nowe rozkładanie Flex. Sprawia ono, że rozkładanie i składanie belki stało się o 40% szybsze. Dzięki temu można szybciej przemieszczać się ciągnikiem z jednego pola na drugie. 

Wydajność opryskiwacza Pantera

Wraz z systemem ContourControl firma Amazone oferuje technologię spełniającą wymagania pracy przy wyższych prędkościach i z wyższą precyzją aplikacji. ContourControl może również odchylać belki w dół utrzymując dzięki temu zawsze dokładnie odstęp od powierzchni docelowej. ContourControl zapewnia bardzo dobre pionowe prowadzenie belki polowej, natomiast SwingStop optymalizuje położenie poziome przy dużych belkach pionowych. 
Bardzo szybko i dokładnie pracujący hydrauliczny system prowadzenia belki polowej umożliwia większą prędkość podczas pracy. W połączeniu z elektrycznym przełączaniem każdego rozpylacza AmaSelect uzyskuje się – jak deklaruje producent – niespotykany nigdy wcześniej poziom wydajności przy zachowaniu najwyższej precyzji dawki.

opr. pł
fot. firmowe

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także