StoryEditor

Izydory 2019: wybierz przyjazną firmę dla rolnika

Do 15 maja możesz zgłaszać przyjazne rolnikom firmy! Przypominamy zasady plebiscytu Izydory edycja 2019.

12.03.2019., 00:00h

Izydory 2019. Możesz w tym plebiscycie zgłosić te firmy ze swojego otoczenia, które działają nie tylko na uczciwych zasadach, ale przede wszystkim troszczą się o rozwój Twojego rolnego biznesu. Plebiscyt organizuje po raz kolejny Polskie Wydawnictwo Rolnicze – wydawca m.in. Profi, top agrar Polska, Tygodnika Poradnika Rolniczego i magazynu Elita Dobry Hodowca. Oto etapy konkursu:

Etap 1. 

Rolnicy mogą zgłaszać przedsiębiorstwa, z którymi na co dzień współpracują i które według nich zasługują na miano „Firmy przyjaznej rolnikowi”. 

Firmy można zgłaszać w pięciu kategoriach: 

  • Uprawa – środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, biopreparaty, hodowle, dystrybutorzy;

  • Technika – maszyny oraz urządzenia rolnicze, części zamienne, magazynowanie;

  • Agrobiznes – przemysł rolno-spożywczy, mleczarnie, oprogramowania do prowadzenia gospodarstwa, rolnictwo precyzyjne, ubezpieczenia, agroturystyka, bankowość, doradztwo;

  • Zwierzęta – hodowla, żywienie, weterynaria, inseminacja, budynki inwentarskie;

  • Pozarolnicze – dom i ogród, kosmetyki, motoryzacja, wyposażenie domu.

Zgłaszając dane przedsiębiorstwo, należy także napisać krótkie uzasadnienie danego wyboru. Autorzy najciekawszych uzasadnień zdobędą nagrody. Do wygrania będzie aż 250 nagród, w tym m.in. trzy smartfony samsung S9.

Na zgłoszenia firm przyjaznych rolnikom w pierwszym etapie jest czas do 15 maja 2019 roku. 

Etap 2.

Z wytypowanych przez rolników przedsiębiorstw 3 czerwca br. ogłosimy po pięć firm z każdej kategorii, które przejdą do drugiego etapu „Izydorów 2019”. Z tego grona przedsiębiorstw finalistów poznamy podczas uroczystej gali w październiku 2019 r. W galerii zamieszczamy zdjęcia z ubiegłorocznej gali Izydorów, a o nagrodzonych w ub. roku przeczytasz tutaj.


Jak słusznie skwitowali nasi redakcyjni koledzy z Tygodnika Poradnika Rolniczego, dla osób prowadzących gospodarstwo rolne „Izydory” mogą być swoistym kompasem przy wyborze firmy, która ma dostarczać paszę, kupić zboże, dostarczyć traktor czy sfinansować inwestycję. 

Z kolei dla przedsiębiorców statuetka Izydora jest z jednej strony powodem do dumy, że rolnicy doceniają ich zaangażowanie w sprawy gospodarzy. Z drugiej, jak podkreślali zwycięzcy pierwszej edycji „Izydorów”, to również ogromne zobowiązanie do utrzymania poziomu usług wobec rolników na co najmniej takim samym poziomie jak dotychczas. 

Firmy do konkursu można zgłaszać na stronie www.izydory.com

07. czerwiec 2023 13:11