StoryEditor

Zmiany w Trelleborg Wheel

Trelleborg Wheel oferujący opony marek Trelleborg, Mitas, Maximo, Cultor i Interfit zmienia właściciela.

25.03.2022., 00:00h

Nowy rozdział

Grupa Trelleborg podpisała umowę sprzedaży Trelleborg Wheel Systems firmie Yokohama Rubber Company za 2,100 mln EUR. Przejęcie Trelleborg Wheel Systems pozwoli firmie Yokohama Rubber Company umocnić swoją pozycję wśród producentów opon na świecie, zaspokajając różne potrzeby rynku rolniczego, budowlanego, transportu materiałów, górnictwa i segmentów rynku dwukołowego dzięki dodaniu do swojego portfolio marek Trelleborg, Mitas, Maximo, Cultor i Interfit.
- Paolo Pompei, Prezes Trelleborg Wheel Systems, mówi: jestem naprawdę podekscytowany dołączeniem do wiodącej firmy z branży gumowej, która będzie inwestować w naszą przyszłość i wspierać naszą udaną dalszą podróż. Jestem przekonany, że będziemy nadal rozwijać się z The Yokohama Rubber Co., Ltd. jako silnym właścicielem".

Trudna sytuacja na rynku

Zakończenie transakcji podlega zatwierdzeniu przez odpowiednie urzędy i oczekuje się, że zostanie zakończone w drugiej połowie 2022 roku. W międzyczasie, zespoły transakcyjne Grupy Trelleborg i Trelleborg Wheel Systems będą nadal zarządzać poszczególnymi działami.
Z początkiem kwietnia 2022 roku, Trelleborg Wheel Systems wprowadza podwyżki cen do 15% dla wszystkich marek i segmentów na całym świecie.  Wzrost cen jest wynikiem obecnych wahań rynkowych i gwałtownego wzrostu kosztów surowców, energii i logistyki. Podwyżki będą różnić się w zależności od regionu i lokalnych warunków rynkowych. Szczegółowe informacje na temat faktycznej podwyżki zostaną przekazane klientom bezpośrednio przez lokalnych przedstawicieli Spółki.
Opr. ap
Fot. firmowe
23. czerwiec 2024 07:38