StoryEditor

Wyniki konkursu „Twoje wymarzone gospodarstwo”

Prezentujemy wyniki konkursu „Twoje wymarzone gospodarstwo”, który redakcja profi przygotowała z okazji Dnia Dziecka.

14.06.2022., 00:00h


W maju po raz kolejny zaprosiliśmy najmłodszych rolnictwa do udziału w konkursie z okazji ich święta. Zadanie polegało na przedstawieniu swojego wymarzonego gospodarstwa w formie pracy plastycznej. Wybór najciekawszych prac był bardzo trudnym zadaniem. Ostatecznie wybraliśmy 3, naszym zdaniem najlepsze prace, które nagrodziliśmy zestawami klocków Lego. Dodatkowo wyróżniliśmy 7 kolejnych prac. Oto wyniki:

Nagrody główne konkursu „Twoje wymarzone gospodarstwo”

Anna Słupecka, 10 lat

Ania jest mądrą, wesołą i uśmiechniętą dziewczynką, interesującą się otaczającym ją światem, uwielbia kwiaty i kocha zwierzęta. Zamiłowanie do rolnictwa ma w genach po mamie. Wie, że to ciężka praca, ale rozumie, że to dzięki niej ma co jeść. Jej ulubioną maszyną rolniczą jest kombajn. Uwielbia patrzeć, jak wysypuje zboże na przyczepę. Ulubiona praca w polu to zbieranie ziemniaków. Ania związana jest z rolnictwem, bo dziadek ma jeszcze traktor, kilka świnek, kurek, kaczek. Co roku jeździ z rodzicami na żniwa i wykopki.

Mikołaj Piecuch, 7 lat

Jego ulubioną zabawą jest naśladowanie pracy taty i sąsiadów. W swoim parku maszynowym ma 3 zabawkowe ciągniki, które są niemal ciągle używane. Do ciągników podczepia wykonane przez siebie narzędzia. Jego zamiłowanie do rolnictwa wzięło się zapewne z obserwacji sąsiadów rolników. Rodzice Mikołaja nie mają gospodarstwa, ale przydomowy ogródek zawsze uprawiają wspólnie z nim. Jego ulubiona maszyna rolnicza to ciągnik i różne maszyny, które kolekcjonuje od małego. Rodzice mówią, że od zawsze najbardziej fascynował go kombajn – ze względu na gabaryty, ale i ciekawą pracę. Zawsze, kiedy sąsiad kosi, Mikołaj stoi na poboczu i obserwuje.

Oskar Spicker, 8 lat

Oskar to uczeń szkoły podstawowej. Zamiłowanie do rolnictwa to naturalna rzecz – jego rodzice pochodzą z gospodarstw, a wakacje na wsi u babci to mile spędzony czas. Ulubioną maszyną rolniczą jest oczywiście ciągnik. Ulubioną pracą w polu są żniwa i podstawianie traktora z przyczepą pod zboże przy kombajnie. Dziadkowie mają gospodarstwo, a rodzice zajmują się naprawą maszyn i urządzeń rolniczych.

Wyróżnienia w konkursie „Twoje wymarzone gospodarstwo”:

Anastazja Wielgosz

Błażej Lewandowski

Dominik Mokrzycki

Dorian Fabian

Katarzyna Frąckowiak

Marta Sroka

Zuzanna Smoleń

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Wybór nie był łatwy, ponieważ w każdej pracy widzieliśmy Wasz trud i zaangażowanie. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy kunsztu i pomysłowości. Zadanie wcale nie było łatwe, ale wszyscy spisaliście się na medal. Już dziś zapraszamy do przyszłorocznej edycji konkursu z okazji Dnia Dziecka.

27. maj 2024 11:37