r e k l a m a

Partner serwisu

Wkrótce ciągniki autonomiczne AgXeed...

Wkrótce ciągniki autonomiczne AgXeed...

... szkoda, że najpierw w Niemczech i Szwajcarii, ale dobrze, że Claas zacieśnia współpracę z holenderskim startupem AgXeed w zakresie rozwoju i komercjalizacji autonomicznych maszyn rolniczych.

Współpraca między Claas i AgXeed rozpoczęła się po pierwszej inwestycji wiosną 2021 r. i od tego czasu jest stale rozwijana. Dzięki kolejnej inwestycji Claas zapewni sobie dalszy dostęp do innowacyjnych technologii w zakresie autonomicznych maszyn rolniczych. Jednocześnie AgXeed korzysta z międzynarodowej sieci i kompetencji Grupy Claas w wielu obszarach, od rozwoju po sprzedaż i serwis.

Napęd spalinowo-elektryczny

Holenderski startup AgXeed B.V. oferuje inteligentny, zrównoważony i w pełni autonomiczny system zarządzania ze skalowalnym sprzętem, narzędziami do wirtualnego planowania i kompleksowymi modelami danych. Jak wyjaśnia Claas, dzięki temu zalicza się obecnie do wiodących firm w tej dziedzinie w Europie. Po zaprezentowanej w 2020 r. wersji gąsienicowej o mocy 115 kW w 2021 r. powstał trójkołowy AgBot w uprawach owoców i winorośli, a ostatnio czterokołowy AgBot – oba o mocy 55 kW. Wszystkie pojazdy mają napęd spalinowo-elektryczny. Wspólnie z firmą Claas i innymi partnerami, Amazone i Amathaon, AgXeed zamierza w najbliższych latach jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój wydajnych i kompleksowych rozwiązań w zakresie zadań rolniczych.

r e k l a m a

Na początek Niemcy i Szwajcaria

Claas Vertriebsgesellschaft rozpoczyna działalność sprzedażową i serwisową od lata 2022 r. Wybrani dealerzy Claasa w Niemczech i Szwajcarii będą partnerami dystrybucyjnymi i serwisowymi AgXeed. Serwis obejmuje nie tylko prace naprawcze i konserwacyjne, ale także kompleksowe doradztwo i analizę gospodarstw rolniczych na początkowym etapie aż do pełnego wdrożenia z autonomicznych systemów od AgXeed. Warto dodać, że 

Wynajem AgBotów

Współpraca z AgXeed pozwala sieci dealerskiej Claas włączyć produkty AgXeed do swojej oferty i zdobyć doświadczenie w zakresie napędów elektrycznych i wymagań serwisowych maszyn autonomicznych. Oprócz sprzedaży AgBotów oferowane będą także modele na wynajem, które mają ułatwić klientom rozpoczęcie pracy z autonomiczną techniką rolniczą i umożliwić przeprowadzenie szczegółowych testów w ich własnych gospodarstwach. W tym celu spółka CVG dodała już dwa AgBoty do swojej oferty maszyn na wynajem First Claas Rental. 

Razem do celu

W tym celu firma Claas za pośrednictwem Seed Green Innovations uczestniczyła w rundzie finansowania wraz z inwestorami venture Amathaon Capital z Monachium oraz spółką Grupy Amazone. Seed Green Innovations jako spółka inwestycyjna Grupy Claas wspiera innowacyjne przedsiębiorstwa, które chcą odegrać znaczącą rolę w kształtowaniu przyszłości rolnictwa i umożliwia im dostęp do struktur sprzedaży i serwisu firmy Claas.

opr. jj

Zobacz także