StoryEditor

Większa i solidniejsza ścielarka BvL V-Comfort

Nowa wersja ścielarki BvL V-Comfort zapewnia większą wydajność i większą trwałość elementów roboczych.

25.04.2022., 00:00h

BvL V-Comfort w 2 rozmiarach

Nowe maszyny są większe i bardziej wydajne, a ich pojemność nominalna wynosi 2,3 lub 3 m3. Producent wprowadził także zmiany konstrukcyjne, które mają poprawić wydajność pracy i wydłużyć żywotność elementów roboczych.


Równomierny podział mocy


W nowych ścielarkach V-Comfort dwa walce, napędzane przez dwa silniki hydrauliczne, są połączone za pomocą przekładni łańcuchowej BvL-Power. Dzięki takiemu rozwiązaniu moc jest równomiernie rozdzielana na oba wałki - co, według producenta, zwiększa wydajność i zmniejsza zużycie również elementów napędowych. Ponadto napęd przenośnika taśmowego jest wyposażony w sprzęgło elastyczne. Co nie mniej ważne, w celu zwiększenia przepustowości materiału taśma przenośnika została poszerzona do 400 mm.Wiele zastosowań

Nowe agregaty ściółkowe montowane z przodu np. ładowarki, są odpowiednie do stosowania szerokiej gamy materiałów, takich jak mieszanka wapna i słomy, odseparowana gnojowica, krótka i już rozluźniona słoma lub trociny. BvL oferuje również dodatkowe elementy umożliwiające lepsze dostosowanie maszyny do danego rodzaju ściółki. Aby regulować prędkość obrotową wałków dozujących, zainteresowani rolnicy mogą wybrać wersję mechaniczną lub elektryczną.

 

opr. ap

fot. firmowe

21. maj 2024 06:55