StoryEditor

VitiBot - w pełni autonomiczny robot

W Polsce nie mamy zbyt wielu winnic, ale kto wie, może z czasem pojawią się na nich roboty, pielęgnujące plantacje – tak istotne dla smakoszy wina.

30.07.2022., 00:00h

– Zrównoważone i cyfrowe rolnictwo jest ważnym czynnikiem naszego rozwoju. Po szczegółowym rozpoznaniu zdaliśmy sobie sprawę, że VitiBot jest najlepszym rozwiązaniem dla winnic, które pozwala wzbogacić naszą ofertę ciągników o samojezdne i zeroemisyjne pojazdy elektryczne – skomentował Lodovico Bussolati, dyrektor generalny SDF. Teraz naszym celem jest wspieranie rozwoju firmy i industrializacji produktu, zaspokajając zapotrzebowanie rynku, które naszym zdaniem będzie stale rosło. 

Robotyka w winnicach

Priorytetem SDF są dziś bezzałogowe operacje, precyzyjne rolnictwo, usługi cyfrowe, zbieranie i zarządzanie danymi agronomicznymi oraz wprowadzanie technologii elektryfikacji dla sprzętu rolniczego. Dzięki VitiBot, SDF skorzysta z wkładu wysoko wykwalifikowanych zespołów z konkretnym know-how, aby osiągnąć te cele szybko i skutecznie. Zapewnienie długotrwałych relacji z klientami i historycznymi inwestorami 

Operacja ta zapewnia również, że VitiBot umacnia swoją pozycję lidera w dziedzinie robotyki do pielęgnacji winnic, a także gwarancję zapewnienia lokalnego i spersonalizowanego wsparcia dla każdego ze swoich klientów. Historyczni inwestorzy firmy, Maison Louis Roederer, grupa Martell Mumm Perrier-Jouët, Laurent-Perrier Champagnes, Piper-Heidsieck i Charles Heidsieck, pozostaną akcjonariuszami i członkami komitetu strategicznego, wspierając w ten sposób firmę w jej projekcie. 

Wysokie kwalifikacje kadry inżynieryjnej

W ramach SDF, podobnie jak inne spółki zależne, takie jak producent maszyn żniwnych Grégoire, VitiBot zachowa pełną autonomię w zakresie rozwoju technicznego, przemysłowego i handlowego. Duch przedsiębiorczości i zwinność start-upu pozostaną, a wielu wysoko wykwalifikowanych inżynierów będzie od tej pory rekrutowanych. Z ponad 50 robotami Bakus, które są już używane w winnicach na całym świecie, z portfelem zamówień, który jest już pełny, z bezpośrednią sprzedażą i rosnącą siecią dealerów, VitiBot przyspieszy swój rozwój handlowy i - zdaniem firmy - umocni swój status międzynarodowego lidera w robotyce do pielęgnacji winnic i w projektowaniu przełomowych produktów zgodnie z potrzebami rynku winnic i rolnictwa w przyszłości. 

opr. jj

21. maj 2024 06:05