r e k l a m a

Partner serwisu

Versum zniknął zanim się pojawił

Versum zniknął zanim się pojawił

Case IH musi zmienić nazwę nowej gamy ciągników Versum. Nie zostały wycofane same ciągniki, ale oznaczenie typu. Jeszcze nie wiadomo, kto się sprzeciwił amerykańskiej marce, ale nazwa zniknęła już z oficjalnej strony producenta.r e k l a m a


Na tegorocznych targach SIMA w Paryżu swoją premierę miała nowa seria ciągników Case IH. Pod nazwa Versum miały pojawić się 4 modele ciągników w zakresie mocy 100 – 130 KM z bezstopniową skrzynią przekładniową. Uzupełniały ofertę produktową między seriami Luxxum i Maxxum. Pisaliśmy o tym w artykule: Case IH przedstawia Versum CVXDrive.

Zmiana nazwy Versum

Case IH musi jednak zmienić nazwę ciągnika zanim ten pojawił się w sprzedaży. Niesie to za sobą spore komplikacje, ponieważ producent zmuszony jest do zmiany wszystkich materiałów dotyczących Versum: broszur, filmów i instrukcji. Ponadto trzeba jeszcze raz przetestować ciągnik z nowym oznaczeniem typu. Na stronie oficjalnej internetowej producenta, w zakładce promującej pojawienie się nowych modeli, także zniknęła nazwa Versum. Pozostało tylko CVXDrive 100–130 KM. Jak oznaczyć ciągnik?

Jeszcze nie wiadomo, jak sygnowane będą nowe maszyny ze stajni Case IH. Pewne jest natomiast, że zmiana nazwy opóźni produkcję i wprowadzenie ciągników do sprzedaży. Nie znamy także podmiotu, który sprzeciwił się nazwie Versum. Bez względu na to, czy jest to inny producent ciągników czy amerykański dostawca półprzewodników – firma Versum (przejęta niedawno przez koncern farmaceutyczny Merck). W tym momencie jest to czysta spekulacja.
opr. aj

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także