StoryEditor

Uniwersalny aplikator Bomech

Najważniejszą cechą aplikatora Bomech UP jest możliwość stosowania go z wozem asenizacyjnym lub podłączania go bezpośrednio za ciągnikiem za pomocą węża wleczonego.

24.02.2022., 00:00h

Do małych beczkowozów

Model UP, który jest dostępny w szerokościach 6,0 m, 7,5 m, 9,0 m i 10,5 m, holenderski producent opisuje jako doskonałe rozwiązanie dla małych wozów asenizacyjnych. Daje on również możliwość zastąpienia beczkowozu lekkim wężem wleczonym.
Możliwość zastosowania tego samego aplikatora do obu systemów jest możliwa dzięki nowemu zaczepowi. Producent zapewnia, że montaż i demontaż tego urządzenia na wozie asenizacyjnym jest łatwym zadaniem dla ładowarki teleskopowej lub ciągnika z ładowaczem.


Składanie do tyłu

Nowo opracowany i opatentowany system śledzenia terenu Field Contour System (FCS) umożliwia niezależne od ciągnika kopiowanie terenu przez węże ze stopkami. Wśród zalet tego rozwiązania można wymienić dobre kopiowanie terenu nawet w najtrudniejszych warunkach, a układ dociskowy zawsze zapewnia optymalny kąt ustawienia ślizgów i aktywny nacisk na nie. Elementy węży wleczonych są unoszone na uwrociach, co ułatwia manewrowanie z wężem wleczonym.
UP składa się pionowo za beczkowozem (wszystkie inne inżektory Bomech z wężami wleczonymi składają się na bok). Zewnętrzna szerokość transportowa wynosi 2,55 m, a wysokość nie przekracza 3,50 m. Ramiona boczne są hydraulicznie blokowane na czas transportu. Aplikator może być wyposażony w przepływomierz objętościowy.
 
Opr. ap
Fot. Firmowe
27. maj 2024 11:43