W tym roku, ze względu na wiąż panującą pandemię, Juwenalia w Poznaniu się nie odbędą, więc studenci Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej zrzeszeni w Kole Naukowym postanowili zorganizować TRiLiadę, pomimo wszystkich przeciwności.
Wykłady online
Tegoroczna edycja TRiliady odbędzie się 27 maja, jednak zamiast standardowej formy wykładów połączonych z pokazem maszyn rolniczych przyjmie ona formę webinarium. Dzięki transmisji on-line to wydarzenie będzie mogło więc być dostępne dla znacznie szerszej publiczności. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w TRiLiadzie przede wszystkim studentów kierunków studiów: Technika rolnicza i leśna, Inżynieria rolnicza oraz Rolnictwo ze wszystkich szkół wyższych. To samo zaproszenie skierowane jest do nauczycieli i uczniów techników mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, oraz wszystkich osób zainteresowanych nowoczesną technika rolniczą.
Wspomaganie zarządzania gospodarstwem
Ze względu na charakter tegorocznego wydarzenia organizatorzy ustalili, że tematem przewodnim wykładów prowadzonych przez zaproszonych gości będą usługi on-line wspomagające zarzadzanie gospodarstwem. Jak zwykle, integralną częścią imprezy będzie konkurs zespołów studenckich i uczniowskich o Cyfrowy Puchar TRiLiady. Zostanie on rozegrany w postaci internetowego quizu, w którym pojawią się pytania przygotowane przez zaproszonych gości.
Więcej informacji na...
Od 17 maja na Facebook’owym koncie KNIR – Koło Naukowe Inżynierii Rolniczej udostępnione zostaną: szczegółowy program TRiLiady, regulamin konkursu o Cyfrowy Puchar TRiLiady oraz linki do formularzy pozwalających na rejestrację uczestników wydarzenia oraz zespołów biorących udział w konkursie.
Nazwa "Triliada"
Nazwa TRiLiada powstała z połączenia skrótu historycznej nazwy kierunku studiów Technika Rolnicza i Leśna oraz końcówki słowa olimpiada, co miało symbolizować współzawodnictwo zespołów studenckich. Pomimo zmiany nazwy studiów na Inżynierię rolniczą postanowiono zachować ugruntowaną i dobrze kojarzącą się nazwę imprezy, która od wielu lat cieszy się uznaniem wśród studentów i absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz przedstawicieli firm z szeroko pojętej branży techniki rolniczej.
Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Rolniczej