StoryEditor

Targi EuroTier 2022: program nabiera kształtów

Organizator targów EuroTier 2022, zaplanowanych na listopad 2020 roku przedstawił ogólny program wydarzenia.

02.03.2022., 00:00h

Tematem przewodnim targów EuroTier 2022, które odbędą się 15-18 listopada 2022 roku w Hanowerze, jest „Transformacje w hodowli zwierząt”. Program prezentacji rozwiązań technicznych podzielony jest na 6 głównych grup tematycznych: bydło, świnie, drób, akwakultura, pasze i dodatki dla zwierząt oraz sprzedaż bezpośrednia. Po raz pierwszy Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG) nagrodzi firmy za wizjonerskie rozwiązania w zakresie hodowli zwierząt, przyznając tytuł: DLG-Agrifuture Concept Winner.

Aktualne zmiany w hodowli zwierząt

Podczas targów EuroTier 2022 poszukamy odpowiedzi na globalne pytania dotyczące przyszłości w najważniejszych sektorach hodowli zwierząt. 

- Dobrostan zwierząt, środowisko i klimat, zrównoważony rozwój, marketing i rolnictwo cyfrowe, to tylko niektóre z kluczowych kwestii, które będą kształtować program wystawienniczy na EuroTier 2022 - mówi Sven Hauser, koordynator programu specjalistycznego z DLG. 

Organizator EuroTier przyznaje wyróżnienia

Podczas targów EuroTier, organizatorzy przyznają trzy nagrody, które uznaje znaczenie rozwiązań technologicznych w projektowaniu zrównoważonej hodowli zwierząt. Oprócz EuroTier Innovation Award i Animal Welfare Award, w tym roku po raz pierwszy organizatorzy przyznają tytuł DLG-Agrifuture Concept Winner za koncepcje i wizje, które obecnie są w fazie rozwoju i jeszcze nie pojawiły się na rynku.

Platforma dla startupów

W sektorze AgrifutureLab młode firmy i start-upy, które chcą wykorzystać nowe pomysły, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące przyszłości w rolnictwie, po raz kolejny mają możliwości zaprezentowania swoich wizji i produktów międzynarodowemu sektorowi rolnemu.

Targi energii odnawialnej

Równocześnie z EuroTier odbywają się targi branży energetycznej – EnergyDecentral, które  według organizatora, stały się wiodącą platformą do prezentacji technologii w zakresie rozproszonych źródeł energii. Stanowią zatem rozszerzenie specjalistycznej oferty prezentowanej podczas EuroTier.

Rejestracja dla wystawców do 15 marca 2022 r.

Jak podaje organizator targów, firmy, które zarejestrują się do 15 marca 2022 r., otrzymają korzystniejsze warunku udziału w wystawie.

opr. aj

fot. firmowe

24. maj 2024 06:02