r e k l a m a

Partner serwisu

Szybkie ładowanie elektrycznych maszyn E-Tech marki JCB

Szybkie ładowanie elektrycznych maszyn E-Tech marki JCB

Firma JCB opracowała szybką ładowarkę uniwersalną, kompatybilną z maszynami elektrycznymi z serii E-Tech. 

Seria E-Tech to elektryczny sprzęt JCB wykorzystywany w rolnictwie i budownictwie. O nowej ładowarce teleskopowej Loadall 525-60E napędzanej silnikiem elektrycznym pisaliśmy tutaj. Oprócz maszyn elektrycznych, producent rodem z Anglii, dostarcza również urządzenia, które zapewniają im „paliwo” w postaci energii elektrycznej. Są nimi magazyny energii 1.25QE oraz 1.50QE w kompaktowej obudowie, które można łatwo przetransportować wózkiem widłowym lub ładowarką teleskopową. Ale na tym nie koniec.

Szybkie ładowanie maszyn JCB E-Tech

JCB wprowadza szybką ładowarkę maszyn elektrycznych z ekologicznej floty E-Tech. Skróci ona przestoje w pracy, potrzebna na uzupełnienie zapasu energii w akumulatorach maszyny. Urządzenie przeznaczone do instalacji o napięciu od 48 V do 96 V (a nawet wyższym). 

Maszyny E-Tech z wbudowaną ładowarką

Maszyny elektryczne JCB E-Tech są fabrycznie dostarczane z ładowarką wbudowaną (wystarczy maszynę podłączyć do źródła energii elektrycznej), ale są także przygotowane do szybkiego ładowania nowoopracowaną ładowarką, która jest dostępna u dealerów marki JCB. Łatwy transport umożliwia zastosowanie w każdy warunkach polowych.

Uniwersalna ładowarka elektryczna

Co ważne, szybka ładowarka jest uniwersalna i może zasilać wszystkie elektryczne maszyny z linii E-Tech. Urządzenie jest w stanie naładować akumulatory minikoparki elektrycznej 19C-1E od 0 do 100% w zaledwie 2,5 h. To sprawia, że uzupełnienie energii można wykonać w przerwie obiadowej lub gdy maszyna nie jest używana.

Zasilanie

Uniwersalna ładowarka JCB wymaga zasilania prądem trójfazowym o napięciu 415 V. Wyposażona jest w  dwie wtyczki 4- i 5-pinową, więc może być stosowana nie tylko we wszystkich krajach europejskich, ale również poza Europą.

opr. aj 

Zobacz także