StoryEditor

Stihl: rekordowy rok

W 2021 roku łączna wartość sprzedaży grupy Stihl osiągnęła rekordowo wysoki poziom równy 5,06 mld euro. W porównaniu z rokiem 2020 oznacza to wzrost o 10,4%. 

27.04.2022., 00:00h

Grupa firm, której siedziba znajduje się w Waiblingen (Niemcy), wygenerowała 90% swoich obrotów za granicą. Mimo że zakłócenia w funkcjonowaniu łańcuchów dostaw na całym świecie, a także poważne wąskie gardła w zakresie materiałów, mocy produkcyjnych i personelu znacznie utrudniły zaopatrzenie rynku, firma Stihl była w stanie produkować na pełnych obrotach dzięki perspektywicznemu planowaniu. Liczba pracowników również wzrosła do rekordowego poziomu. Na dzień 31 grudnia 2021 r. w Grupie Stihl na całym świecie pracowało 20 094 osób, co również oznacza wzrost o 10,4% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Wzrost na wszystkich rynkach

Według firmy wzrosła sprzedaż internetowa. Zarówno segment klientów indywidualnych, jak i produkty profesjonalne cieszyły się większym popytem we wszystkich regionach. Ogólnie rzecz biorąc, w ubiegłym roku utrzymał się trend w kierunku zwiększania popularności elektrycznych narzędzi akumulatorowych. Na wielu rynkach Stihl byłby w stanie sprzedać znacznie więcej, gdyby globalne łańcuchy dostaw pozostały nienaruszone. Aby sprostać wysokiemu popytowi globalnemu, produkcja we wszystkich zakładach na świecie pracowała na pełnych obrotach.

Szeroko zakrojone inwestycje

W 2021 r. Grupa Stihl zwiększyła wartość inwestycji o 16,9% do 331 mln euro. Z tego 91,8 procent przypadło na międzynarodowe zakłady produkcyjne. Największe inwestycje poczyniono w produkcję cylindrów w Brazylii, łańcuchów w Szwajcarii oraz wałów korbowych i tworzyw sztucznych w Niemczech.

Mistrzostwa drwali

Po tym, jak w 2020 roku kalendarz STIHL TIMBERSPORTS® został zdominowany przez pandemię, a w 2021 roku powrócił jedynie do częściowej normalności, na rok 2022 kalendarz STIHL TIMBERSPORTS® wraca do pełnej sprawności. Widzowie będą mogli ponownie oglądać zawody indywidualne i drużynowe. 28 maja 2022 r. na placu Rathausplatz w sercu Wiednia w Austrii rozpocznie się międzynarodowy sezon World Trophy, a dzień wcześniej odbędą się mistrzostwa świata debiutantów.

 

opr. ap

fot. firmowe

18. maj 2024 15:05