StoryEditor

Steyr z systemem pompowania opon

Zmiana ciśnienia w ogumieniu chroni glebę i pozwala na oszczędności w zużyciu paliwa. 

01.06.2022., 00:00h

Nowy, opcjonalny system CTIS, to centralny układ pompowania, służący do kontroli ciśnienia w oponach. Jest dostępny dla ciągników Steyr od wersji Profi do Terrus CVT w przedziale mody od 115 do 300 KM

Ochrona gleby

Jedna jednostka reguluje ciśnienie w oponach na przedniej i tylnej osi ciągnika, a także w ogumieniu dołączonego narzędzia. Dzięki temu rozwiązaniu można zmniejszyć zagęszczanie gleby. System można zamontować w dowolnej liczbie przyczep i maszyn zaczepianych. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Południowej Westfalii wykazały, że przy rocznym zużyciu oleju napędowego o wartości ok. 20 000 euro system kontroli ciśnienia w oponach może przynieść oszczędności sięgające 2000 euro, czyli 10%. 

Duży zbiornik powietrza

Pompowanie opon i obniżanie ciśnienia może odbywać się przy wszystkich prędkościach, a system można wyłączyć ręcznie. Klienci, którym zależy na jak najkrótszym czasie pompowania, mogą zamówić opcjonalną sprężarkę powietrza o dużym zbiornikiem. Wykonane ze stali nierdzewnej przewody na osiach są uszczelnione podkładkami, co zapewnia trwałość bezobsługowych łożysk przegubowych.

opr. jj

24. maj 2024 05:54