StoryEditor

Steketee: precyzyjne prowadzenie dla wszystkich!

Zawieszany na TUZ ciągnika, system automatycznego prowadzenia EC-Steer nawet najprostsze pielniki Steketee przekształci w maszynę sterową za pomocą joysticka lub na bazie obrazu z kamery. System może współpracować również z pielnikami innych producentów.

17.05.2022., 00:00h


EC-Steer dla wszystkich

Steketee opisuje urządzenie EC-Steer, jako łatwe w montażu i precyzyjne rozwiązanie zwiększające precyzję mechanicznego zwalczania chwastów, które jest na tak uniwersalne, że może współpracować z pielnikami różnych producentów. 


Dwie wersje urządzenia

EC-Steer jest dostępny w dwóch wersjach. EC-Steer 7 przeznaczony jest do współpracy z pielnikami o masie do 2,6 t i szerokości roboczej 6 m. Niewątpliwą zaletą jest to, że kamerę do śledzenia rzędów roślin można zainstalować centralnie na otwartej wieżyczce układu zawieszenia. Wzmocniona rama EC-Steer 9 może współpracować z pielnikami o szerokości do 9 m i masie 4 t.EC-Steer - prowadzenie ręczne lub automatyczne

Pielnik zagregowany z EC-Steer jest kierowany z kabiny ciągnika za pomocą joysticka lub automatycznego systemu IC-Light, który dzięki kamerze rozróżnia rzędy roślin uprawnych od chwastów na podstawie odcieni zieleni i widma światła określonego w przestrzeni barw RGB. Steketee informuje, że takie rozwiązanie umożliwia mechaniczne zwalczanie chwastów z dokładnością do 2 cm.

opr. aj

fot. firmowe

21. maj 2024 06:37